Ексклузивно: Станковић пребацио одговорност на суд – повјеровао Катнићу на „мајке ми“

Врховни државни тужилац Ивица Станковић одбио је захтјев адвоката одбране за изузеће главног специјалног тужиоца Миливоја Катнића и свих специјалних тужилаца у случају „државни удар“.
Одбрана је на почетку претреса од Станковића затражила изузеће Катнића и специјалног тужиоца Саше Чађеновића, због објављивања транскрипата разговора адвоката Горана Родића са његовим клијентима и колегама.
Портал ИН4С ексклузивно објављује рјешење којим Станковић одбацује захтјев за изузећем Катнића из којег се види да он пребацује сву одговорност на суд, притом не помињући чак ни експлицитан захтјев бранилаца да се покрене дисциплински поступак притив Катнића.
Станковић се позива на списе предмета, али и изјаве Катнића и Чађеновића да су „у досадашњем поступку поступали у складу са својим законским обавезама и овлашћењима“.
Он, такође, констатује да се у овој фази поступка не може говорити о угрожавању права од стране Тужилаштва, те да се о томе брине суд.
„У овој фази поступка на главном претресу не може се говорити о могућности угрожавања права окривљених и бранилаца пристрасношћу тужиоца, јер о заштити права странака током главног претреса искључиво суд води рачуна“, навео је Станковић.
Подсјећамо, Катнић је драстично прекршио закон објављујући комуникацију међу браниоцима и између бранилаца и брањеника, па чак и ону која се уопште не тиче предмета.
Суђење лидерима Демократског фронта и групи руских и српских држављана за наводни покушај државног удара на дан избора 16. октобра прошле године почео је у сриједу.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Zasto u skladu sa novim ZUP-om član 9 i ZK član 7 i 8 Knezevic i Mandic ne traze da se postupak vodi na srpskom jziku, na jeziku koji razumiju.Eto im prilika da obesmisle postojanje crogorskog jezika. Da se angazuje prevodilac:))
Zmija zmiji oči ne vadi!
Nismo ni mislili da će biti drugačije. Naravno da neće izuzeti glavnog igrača Katnića
Баш вјерујемо да ће ово бити поштено суђење. Они који су монтирали цијелу фарсу данас суде онима којима покушавају да намјесте кривицу.
Мушика Дујовић, Борис Савић, Радомир Ивановић, Милић Међедовић – имена која треба добро упамтити. Доћи ће вријеме да се неко постиди због оног што су радили. Они неће сигурно, јер не посједују ништа људско, а што је услов да се неко постиди.