ИН4С

ИН4С портал

КРАЈ ФИНСКЕ БАЈКЕ: Италијани у четвртфиналу, чекају побjеду Србије!

1 min read
Мада кошаркашки меч траје 40 минута, овај у осмини финала Евробаскета је био решен већ после десет. Толико је, наиме, требало изабраницима селектора Етореа Месине да буквално изрешетају мрежицу најпријатнијег изненађења групне фазе шампионата. А онда, како је дуел неравноправних ривала одмицао, повећавају вођство и, поред офанзиве Финаца у завршници, упишу тријумф који их је одвео међу осам најбољих у Истанбулу.

Кошаркаши Италије су у четвртфиналу, где чекају победника меча Србија – Мађарска (недеља, 14.15). „Азури“ су неочекивано лако савладали Финску са 70:57 (30:17, 18:12, 10:13, 12:15).

Најефикаснији у италијанском тиму био је Марко Белинели са 22 поена (пет тројки). Пратили су га Луиђи Датоме са 15 и Николо Мели са 10, уз пет дефанзивних скокова. Копонен са 13 и Салин са 11 су предводили Финску, док је Марканен сведен на мизерна четири поена за непун 21 минут игре.

Далекометна паљба (шест тројки) омогућила је „азурима“ у првој четвртини велику предност, која је ишла и до +15. Тај период су завршили са 30:17, гађајући тројке 6 од 8. Уз добру одбрану, поготово на младој звезди Лаурију Марканену, кога је Николо Мели, нови адут Жељка Обрадовића у Фенербахчеу, оставио без поена.

Мели и друштво су одиграли још чвршћу одбрану у другом периоду меча (примили само 12 поена), али су мало и смањили гас у офанзиви (18). Ипак, довољно прецизно су шутирали да повећају предност и на полувреме оду уз резултат 48:29. Очигледно свестан да је утакмица добијена, и да само чудо може да спречи пласман у четвртфинале, Месинина екипа је рутински одржавала предност, а на +20 виђена је и фантастична одбрана – Датоме је ударио такву рампу Марфију, да ће је дуго памтити.

Италија је победила са 70:57 и сад чека победника дуела између наше репрезентације и Мађарскe.