ИН4С

ИН4С портал

Саслушан Стојановић, Катнић тражи аутора оптужби

Директор полиције Славко Стојановић и начелник криминалистичког сектора Милован Павићевић саслушани су у Специјалном тужилаштву, након оцјена из Управе да тужилаштво са неким нераспоређеним полицајцима покушава да дискредитује менаџмент те институције.

Из Управе полиције те оптужбе констатовали су у саопштењу након хапшења полицајаца Далибора Медојевића и Николе Терзића, а поводом нестанка доказа изузетих из објеката ухапшеног Веселина Мујовића.

Како су Вијести објавиле, према незваничним сазнањима, тужитељка Лидија Вукчевић ће саслушати све кључне људе Управе полиције, како би се утврдило ко стоји иза саопштења пуног оптужби на рачун Специјалног тужилаштва, као и ко је то наводно требало да буде дискредитован.

Такође, према сазнањима “Вијести”, у тужилаштву имају проблем да утврде ко све спада у “менаџмент” полиције, а да саслушани неће то да кажу.

Докази који су украдени из полиције, на још необјашњен начин пронађени су прошле седмице, послије 40 дана, у возилу за увиђаје ЦБ Подгорица. Међу њима и један папир који није ни био заведен као изузет приликом претреса.

Мујовићеву кућу полицајци су претресали у склопу истраге сумњи да је на превару узео близу 900.000 еура од политичара Светозара Маровића, говорећи му да ће му олакшати статус у истрагама о милионским малверзацијама у Будви.

Недуго затим утврђено је да је нестао дио доказа које је полиција узела из његових објеката током претреса 19. фебруара.

Специјално тужилаштво је о томе отворило истрагу, па су ухапшени в.д. шефа Одсјека за спречавање организованог криминала и корупције – Медојевић и инспектор тог одсјека – Терзић.

Након тога, полиција је издала саопштење у коме су констатовали да су њихови службеници ухапшени и задржани без доказа и тражли од Владе да их заштити од Специјалног тужилаштва.

Katnic i Stojanovic 502

“Овакве паушалне и исхитрене одлуке Специјалног тужилаштва, да се Медојевић и Терзић лише слободе и задрже без иједног понуђеног доказа да су припадници организоване криминалне групе, су очигледно имале намјеру да се случај нестанка писама, у спрези са појединим нераспоређеним службеницима полиције, искористи за покушај дискредитације Управе полиције и њеног менаџмента”, оцијенили су тада из Управе полиције.

Управа полиције је 28. фебруара у истом саопштењу запријетила да ће тражити одговорност Специјалног тужилаштва, уколико Медојевић и Терзић правоснажном пресудом не буду осуђени за кривична дјела за која се терете.

“У интересу је полиције да се овај случај доведе до краја и у томе ћемо истрајати, а у овом поступку Тужилаштво има пуну подршку менаџмента Управе полиције. Наравно, уколико Медојевић и Терзић правоснажном пресудом не буду осуђени за кривична дјела за која се терете, код надлежних државних органа ћемо иницирати покретање одговорности поступајућег тужиоца и надлежног тужилаштва”, изјаснили су се из Управе полиције.

Упркос тешким оптужбама на рачун својих нераспоређених службеника и тужилаштва, полиција није поднијела кривичну пријаву и нијесу објаснила зашто то нијесу урадили.

“Поводом тврдњи изнијетих у саопштењу Управе полиције од 28. 2. 2016. године, у Специјалном државном тужилаштву је формиран предмет. Поступак се налази у фази извиђаја”, речено је званично из Специјалног тужилаштва прошле седмице.

Специјално тужилаштво осумњичило је Медојевића и Терзића за кривична дјела – стварање криминалне организације и злоупотребу службеног положаја.

Пуштени су да се бране са слободе, иако је судија за истрагу Вишег суда Мирослав Башовић потврдио основ сумње да су починили кривична дјела за која се терете.

Одмах након крађе доказа, медији су у полицији питали Стојановића да ли ће тражити смјену начелника криминалистичке полиције Милована Павићевића и да ли ће он поднијети оставку због овог скандала. Није одговорио.

До данас нико из менаџмента Управе полиције није сносио одговорност.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *