Страдали рекет и мајица, Ђоковић предао круну!

Новак Ђоковић изгубио је нове бодове, остао је без титуле на Мастерсу у Шангају!

Бољи од њега после скоро два сата борбе био је 28-годишњи Шпанац Роберто Баутиста Агут у два сета, са 6:4, 6:4.

Ђоковић је се током целог меча мучио против расположеног ривала који је добио Србина после пет узастопних пораза (освојио само два сета), спасивши седам брејк лопти.

Најбољи тенисер света је након релативног мира у првих неколико гемова, постепено почео да се све више и више нервира, ломио је рекет, цепао мајицу, жустро се расправљао са судијом, а то нити је доносило њему позитивни адреналин, нити је реметило Шпанца.

На крају је Ђоковић био у потпуно подређеном положају, дуго је спасавао живу главу у другом сету, два пута је правио рибрејк, други пошто је спасао три меч лопте, али ни то ми није помогло да сломи ривала.

Петнаести носилац у Шангају Баутистqа Агут је одиграо врхуински меч, без трунке страха због имена ривала с друге стране мреже, иако је пропустио три шансе да на свој сервис реши меч, наставио је у свом ритму и четвртим брејком у мечу стигао до највеће победе у каријери.

У другом полуфиналу од 14 часова састају се Енди Мари и Жил Симон.