ИН4С

ИН4С портал

Тошковић: Развој корупције доводи до тога да школовани кадар бјежи у иностранство

"Црногорски режим гуши образовање, науку, умјетност..., а гради култ личности једноумља. Људи режима са лажним оцјенама и дипломама смију нам се у лице, они искрено не желе дијалог и демократију, а наводно се залажу за борбу против корупције", саопштио је Радован Тошковић, предсједник ОО Радничке партије у Подгорици.
tošković

Радован Тошковић

„Црногорски режим гуши образовање, науку, умјетност…, а гради култ личности једноумља. Људи режима са лажним оцјенама и дипломама смију нам се у лице, они искрено не желе дијалог и демократију, а наводно се залажу за борбу против корупције“, саопштио је Радован Тошковић, предсједник ОО Радничке партије у Подгорици.

„Ваљда би се корупција ријешила, али код режима нема политичке воље да се обезбиједи да струка бира судије и тужиоце и да струка располаже средствима, да су сви грађани једнаки пред судом да се на основу релевантних чињеница доносе очекиване пресуде“ поручио је Тошковић и додао:

„У тим условима корупцији би се задао снажан ударац, али у оваквим околностима какве су у Црној Гори, судије и тужиоци немају више разлога да се боре за независност правосуђа од политичара. Министри не би смјели да буду партијске личности, јер они који су их на та мјеста ставили чине све да бране њихове грешке и пропусте да би одбранили сопствену партију. Њихове смјене постају немогуће, јер се идентификују као атак на странку. Недостатак професионализма разара сваки сегмент нашег друштва, са корупцијом нема напретка.“

„Развој корупције доводи до тога да школовани кадар бјежи у иностранство макар тамо радио било какве послове. Сва ова дешавања у Црној Гори указују да се не може градити демократија са антидемократама. За демократски дијалог неопходно је да постоји правна држава са независним судством који у центру има слободног грађанина, слободни и независни медији о којима ће појединци износити ставове без страха од институционалне и таблоидне репресије“, изјавио је Тошковић.

Он сматра да грађанин, а не поданик је основни актер дијалога. Управо због страха од критичког мишљења и неспремности на дијалог, „власт жели да има пуну медијску контролу са могућношћу сатанизације другачијег мишљења.“

„У Црној Гори ЕУ прави грешке правећи се да не види диктатуру и иде логиком мањег отпора, а можда и мисли да ми нисмо за боље од карикатуре демократије, али вријеђа то што неки од њих очекују да са тим ми треба да се сложимо. Често се чује од европских представника како нам европске интеграције иду добро и на тај начин велики број људи у Црној Гори не воле да Им нико на тај начин вријеђа интелигенцију“, закључио је Тошковић.

 

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *