ИН4С

ИН4С портал

Ко ће бити будући предсједник Парламента: За сада „кандидат“ Јоковић

1 min read

Владимир Јоковић Фото: Принтскрин

Планирано је да лидер Социјалистичке народне партије (СНП), Владимир Јоковић буде на челу Скупштине Црне Горе, али како наводе медији, још увијек се не зна хоће ли прихватити ту улогу.

Наиме, посланици СНП-а још нијесу одлучили хоће ли подржати мањинску владу, због опречних мишљења њихових чланова, и различитих мишљења посебно општински одбори са сјевера Црне Горе и Никшића, сазнаје ИН4С.

Јоковић је навео да ће коначну одлуку о томе да ли ће учествовати у преговорима о формирању мањинске владе и бити дио ње, Социјалистичка народна партија донијети до краја наредне седмице на Главном одбору.

– Прво, ми не знамо каква ће бити конструкција те владе. Ми можемо на првој сједници, дакле крајем следеће седмице да донесемо одлуку да ли ћемо учествовати у преговорима око формирања мањинске владе. Kоначну одлуку о нашем статуту о учешћу на преговорима и у Влади даје Главни одбор СНП-а и ми ћемо, вјерујем, до краја следеће седмице имати одговор – казао је Јоковић за ТВЦГ.

Уколико СНП не буде дио Владе, питање је због чега се ова влада уопште и формира, јер у том случају неће имати двије трећине, потребне за одблокирање судства, тужилаштва, али и доношење кровног закона изборне реформе, закона о избору одборника и посланика.

Из ГП УРА су се већ раније изјаснили, објашњавајући да Демократски фронт (ДФ) не би могао да уђе у владу, што би значило да око 30 одсто народа, који се изјашњавају као Срби не би имали свог представника у извршној власти.

ДФ се јуче огласио и саопштио да они нијесу дио никаквих, како су казали закулисних радњи и договора.

ДФ није, нити ће бити дио било каквих закулисних договора са ДПС-ом, јер једини договор, који имамо, јесте онај што је склопљен с народом, који нам је дао подршку и повјерење. И сваком треба да буде јасно да не постоји тај вид притиска, нити инструкције из западних амбасада, који би нас могли присилити да промијенимо наш став према срамном пактирању с Милом Ђукановићем, које се најављује.

Из ДФ-а су се осврнули и на наводе да ће ДФ имати четири мандата у мањинској Влади: „Лажне оптужбе и шаптачке интриге, које долазе од неких, да ће ДФ у тој будућој мањинској Влади имати најмање четири министра, а која ће бити маскирана под фирмом неког другог политичког субјекта који оде с ДПС-ом, доживљавамо само као завршну фазу њихове параноје и разуздане политичке деструкције.

ДФ је већ саопштио да ће било који представник српског народа, који у овом тренутку буде ушао у Владу, коју подржава ДПС, бити означен као национална срамота и отпадник, те ћемо се искључиво тако и односити према њему.

Изгледа да су неки наше позиве на договор унутар парламентарне већине схватили као слабост, а не као снагу најјачег политичког субјекта са којим су сви знали на чему су, јер ми наше људске и идеолошке позиције нисмо мијењали. А то ће убрзо видјети читава Црна Гора. Наша спремност за договор у оквиру парламентарне већине и даље је отворена опција, и немамо разумијевања за било кога ко не жели да разговара на ту тему. Поготово што смо једини, који нисмо имали било каквих јавних или тајних састанака с Милом Ђукановићем и Душком Марковићем, док су се други поносили њиховим заједничким фотографијама и дометима кохабитационих односа“.

Предсједник Социјалдемократске партије (СДП) Рашко Коњевић истакао је да СДП не очекује да буде дио владе која ће да реализује оно што влада Здравка Kривокапића није стигла и спроводи програм заједничке листе ДФ–СНП.

– Ако неко „капарише“ функцију предсједника парламента за представника СНП-а, онда треба да зна да је СНП био на заједничкој листи са ДФ-ом, да је тај СНП нпр., гласао против смјене Лепосавића и Резолуције о Сребреници. Дакле, вриједносно дијели ставове ДФ-а – написао је Kоњевић на Твитеру.

Ако ће ДПС или други из опозиције да то подрже срећно им било, поручио је он.

Портпарол Социјалдемократа (СД) Никола Зиројевић казао је за „Дан“ да ће се ова партија о предлогу новог предсједника скупштине изјаснити онда када он буде званично формализован.

Посланици Скупштине Црне Горе смијенили су предсједника парламента Алексу Бечића 7. фебруара.

За смјену су гласала 43 посланика опозиционих партија предвођених Демократском партијом социјалиста (ДПС) и посланицима Грађанског покрета УРА, док је против било 36 посланика Демократског фронта (ДФ) и Демократа.

Није црногорски ако није српски; илустрација: ИН4С
Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

28 thoughts on “Ко ће бити будући предсједник Парламента: За сада „кандидат“ Јоковић

  1. ON DA BUDE PRESJEDNIK PARLAMENTA MOZE SAMO KAD SE POVUČE OD IZDAJE KOALICIJE ZA BUDUCNOST CRNE GORE. I BEZ GLASOVA DPSA .I LAJCEKA ,ESKOBARA I AMBASADA , KOJE PREPOZNASE IZDAJNIKE

  2. Joko zasluzuje da bude predsednik skupstine a kokan da bude imenovan za ambasadora u Ekvadoru.Lujka prcica treba da bude mitropolit CPC kada se Miras upokoji a doktor Dritan bi trebao da bude ili premijer Montenegra ili generalni sekretar UN jer je mnogo pametan.

    20
    2
  3. Јоковићу , БРУКО и ЗАСРАМИ свакога свога и читавога народа Србскога . Немаш се куд на улицу помаљат .

    34
    8
    1. Није важно ко ће узети коју функцију. Важно је која скупштинска већина ће изгласати и контролисати скупштину а тиме и владу ЦГ. Послве свега што се догодило после 20 августа, сада знамо да ДФ није имао никакву контролу над владом Здравка Кривокапића, све конце држали су из сенке Мило Малборо и мрачне силе иза Дритана. Сада, са новом владом то мора бити другачије, а ако није онда избори.

      4
      1
  4. Koja većina je njega kandidovala?Hoće li više neko objasniti šta se ovdje dešava inače i ja hoću da budem premijer ili predsjednik skupštine !

    23
    6
  5. Kakav pritisak na SNP a komentari svi iz iste kuhinje. Sve zarad „boljeg“ informisanja. Zarad toga evo ima i nas koji podrzavamo eventualni ulazak SNPa u Vladu. Njih ZOVU gospodo oni se ne namecu, to je razlika. Prozivati SNP koji je prvi pokrenuo pricu o jednoj listi, koji poziva na pomirenje, koji su bili apsolutno konstruktivni do sad nema smisla. Posto su DF i Demokrate pokazale da ne mogu ni sa kim ko ne misli kao oni a vi to nazovite principima ja cu politickim sljepilom ostaje SNP da brani i predstavlja nase glasove u toj manjinskoj Vladi. Sad kad je ovako ispalo i URA ih zove da kazu Neka hvala? Naravno da ne! Neka se cuje nas glas! A DF i Demokrate neka pokazu da su politicki zreli pa podrze manjinsku Vladu a ne da je guraju ka DPS samo jer nije po njihovom. Nije lijepo da funkcionisu po principu ako nama ne daju ne damo ni mi nikome.

    18
    35
  6. Напокон аутентичан Србин по мјери тзв вође Срба од сјевера до мора сињега.

    20
    24
  7. Kakva Vlada takav i parlament, kakva drzava takav i predsjednik. Nista neobico, upravo nam ovo i treba. Samo Lalosevica i Ivanovica nedje da smjeste, Djurovicku za ambasadora u Etijopiju i svi su podmireni. Milosava i Vukic mogu za konzule u BA a Scekica za ministra, cijela partija udomljena, masala. Vocic zekonja.

    43
    7
    1. Nista ovdje nije strasno. Nije parlament ni zasluzio boljeg predstavnika, Jokas je pravi izbor, za bolje i nijesmo, volovodja iz pluzina. Ne vjerujem da i on nije kupio neku diplomu kao ovi Dritanovi i ervinovi menadzeri iz URE i BS, ako mogu Tutinske diplome moze i ovaj vo na poziciju.

      30
      5
      1. Nemoj tako „I poslije Milutina junica“ diplome iz Tutina, Novog Pazara i Bjelog Polja bez premca su u Regionu. Pogotovo kada ih je štambiljao lično rahmetli ZukOrlić. Što reći o doktoratu Dritana iz Drača (starog pirata) ili o diplomi PR Kenane, Ervina, Šuh-Šah-Šehovića i sličnim bošnjačko-arbanaškim spin-dotturima. Došlo vrijeme i da vo iz Plužina do diplome dođe, jer fotelje se nude preko ambasada, a za školovanje se nema više vremena. Američka mabasada raspisala konkurs za nove Srbe u novu vladu!
        Sprdnja!

        5
        1
  8. Da je Vlada Krivokapića trebala da ode svima je jasno – tako je trebalo!
    Da se dogovor trebao postići u okviru dosadašnje parlamentarne većine i to je jasno – trebalo je!
    Da Bečić koči svaki dogovor, odnosno da hoće sve da bude samo po njihovoj želji, i to je jasno – tako ne treba!
    Da je Joković sve, i to duže vrijeme radio iza leđa liste, na osnovu koje je dobio mandate, i to je više nego jasno – to se zove IZDAJA!
    Mogu li protesti sada nešto izmjeniti – čisto sumnjam upravo zbog isključivosti Bečića i njegovih demokrata, jer su pokazali da ne razumiju što znači kompromis.
    Po meni, čak i ta nova Vlada nema realnih šansi da duže vrijeme vlada i to je jasno. Jer, teško je složiti sve te rogove u jednoj vreći. Na prvom ozbiljijem pitanju raspašće se i ta neprincipijelna koalicija, i to brže nego što mnogi misle.
    Šta će biti poslije toga? Vanredni izbori na kojim će se tzv. patriJote ujediniti. A nazovi „prosrpske partije“ će poslovično, kao i do sada, zbog sujeta (ponajviše Bečićevih demokrata), vući svaka na svoju stranu koja će ih odvesti u totalnu neizvjesnost, da ne kažem sigurni poraz.
    Nek nam je dragi Bog u pomoć!

    22
    22
    1. Jedino nisi DF pomenuo, koji je rušio Krivokapićevu vladu od prvog dana, podržavao SNP u ovoj izdaji a sad se, kao, iščuđava što se pravi nova vlada bez Srba.

      3
      3
  9. Само ради бољег информисања грађана,приликом посјете главних лобиста снп-а Котору и њиховог убјеђивања и правдања разлога за ИЗДАЈУ,госп.Лалошевић и свита су доживјели фијаско.Већина локалног одбора из Котора им је запријетила враћањем чланских карата у случају извршења тог срамног,кукавичког и издајничког чина!!!!

    72
    5
  10. Монтенегро се распада.
    Запад се умијешао и промијенио изборну вољу грађана.
    Колико је становништво облесавило да може да гледа и слуша свакодневну прдњаву и наглабања да један престрашени, уцијењени преварант, кога подржава сваки 20-ти становник и један ограничени Србин, који представља сваког стотог Србина воде главну ријеч у тзв. држави.
    Ово је провидни сценарио очувања нелика и недјела Ђукановића, а самим тим Запад је подржао владавину корупције и неправа.
    Таман, када су се стекли услови да се крене напријед, дошло је до потпуног разбијања институција. Монтенегро је и политички и економски банкротирао.

    63
    4

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy