Кремљ: Разговор Путина и аустријског канцелара није дуго трајао

фото: Кирилл Каллиников/Спутњик
„Разговор није дуго трајао. Са становишта тренутних стандарда – био је кратак“, рекао је он новинарима.
На молбу да прокоментарише изјаву аустријског канцелара да није оптимистичан након разговора, Песков је нагласио да за сада није упознат с резултатима разговора и да ништа не може да каже.
Према речима Пескова, састанак који је био затворен за новинаре одржан је у Путиновој резиденцији у Подмосковљу.
Како су пренели аустријски медији, разговарали су 90 минута.
Раније је, након састанка са руским председником, аустријски канцелар изјавио да посета није била пријатељског карактера и да је разговор био веома оштар, директан и отворен. Он је истакао, да поред тога што ће санкције остати на снази, биће и пооштрене „све док у Украјини људи гину“.
Специјална војна операција у Украјини
Председник Русије Владимир Путин је 24. фебруара објавио о почетку војне операције демилитаризације Украјине. Он је у обраћању суграђанима рекао да околности „захтевају одлучну и хитну акцију“, пошто су се републике Донбаса обратиле Москви за помоћ.
Путин је истакао да је циљ операције „заштита људи који су већ осам година изложени малтретирању и геноциду од стране кијевског режима“. За то је, према његовим речима, планирано да се изврши „демилитаризација и денацификација Украјине“ и да се приведу правди сви ратни злочинци одговорни за „крваве злочине над цивилима“ у Донбасу.

Прочитајте ЈОШ:
Кијев заједно са Великом Британијом спрема нове провокације у Сумској области

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Bice jos krace ostrije konkretnije
Necete imati mira ni u Becu
Nastupaju evropska proljeca
Obojene revolucije po evropi
Da da i da