ИН4С

ИН4С портал

Вучинић: Морамо спасити некадашње раднике од биједе

1 min read

Јанко Вучинић

janko-vucinic

Крајње је вријеме да држава помогне људима који су радили у предузећима која је уништила, јер су жртве транзиције у дубоком сиромаштву, казао је посланик ДФ Јанко Вучинић.

Црногорско друштво не смије дозволити да жртве транзиције, људи који су пред крај шесте деценије живота, надничаре и да преживљавају са 70 евра које добијају са бироа“, рекао је Вучинић, који је раније најавио оснивање Радничке партије.

Он каже да би била велика срамота да не прође предлог измјена и допуна Закона о пензијском и инвалидском осигурању, којим се прописује њихово пензионисање, а о коме ће се данас расправљати у Скупштини. Поред посланика ДФ-а, предлог су потписали и посланици осталих опозиционих партија, као и један дио посланика Социјалдемократске партије и Бошњачке странке.

Крајње је вријеме да држава помогне људима који су радили у предузећима која је уништила. Жртве транзиције су у дубоком сиромаштву и сваки пут су извисили када су рјешавани њихови проблеми. Очекујем да тај предлог прође и био бих запрепашћен да га не подрже представници власти“, казао је Вучинић.

Министарство рада и социјалног старања требало би да уради комплетну анализу фискалног утицаја овог прописа и да је представи посланицима.

„Видјећемо какве ће податке о овом предлогу изнијети министар рада и социјалног старања Предраг Бошковић. Када је ријеч о помоћи сиротињи, Бошковић увијек поставља питања о средствима. А до сада је, између осталог, прихваћено да се запослени у АНБ пензионишу о повлашћеним условима“, казао је Вучинић.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

1 thoughts on “Вучинић: Морамо спасити некадашње раднике од биједе

  1. Nekadasnji radnici su se odavno preselili na groblje ili su postali zombiji.
    Prica je malo drugacija, radnike treba stvarati. Okreni se malo i seljacima, oni su otporniji i zdravorazumski, jos uvijek, valjace i oni.
    Seljaci su iznijeli i revoluciju na svojim plecima i mnoge nedace u proslosti.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy