Због Звицера и Кавчана “попадали“ полицајци у Црној Гори и Србији: Ево ко је све шуровао с мафијом
1 min readСлужбеник УКП Даниел Ј. (41) и његова супруга Душица Ј. (39), оперативац у БИА, који су ухапшени у великој акцији Сектора унутрашње контроле у сарадњи с Тужилаштвом за организовани криминал и БИА у Србији, само су последњи у низу ухапшених припадника безбједносних служби који се доводе у везу са злогласним кавачким кланом, његовим вођом Радојем Звицером, али и сарадницима Вељком Беливуком и Марком Миљковићем.
Повјерљиве информације, како се сумња, ухапшени брачни пар безбедњака је одавао и одбјеглом полицајцу из Црне Горе Љубомиру Миловићу, али и Беливуку. Прије њих, српска и црногорска полиција, због сарадње са истим кланом лисице је ставила на руке још деветоро људи из полиције и двојици затворских стражара.
Подсјетимо, у претходних годину и по дана хапшени су бивша државна секретарка у МУП Србије Дијана Хркаловић, функционери МУП Горан Папић, затим Милорад Шушњић, бивши начелник ПУ Нови Сад, и Дејан Миленковић, бивши начелник Одјељења за специјалне истражне методе, као и бивши инспектор Божидар Столић, те полицајци Предраг Лајић и Бојан Васиљевски. У Црној Гори ухапшен је полицајац Петар Лазовић, док је за његовим колегом Љубом Миловићем расписана потјерница.
Осим полицајаца, у акцијама полиције Црне Горе и Србије хапшени су и затворски стражари. У Србији је као припадник Беливуковог клана ухапшен Жељко Коџић, који је радио у Централном затвору, али нису пронађени докази да је он радио за криминалну групу, па је споразумом о признању кривице осуђен за држање оружја без дозволе. Међутим, у Црној Гори је прије неколико дана приведен радник затвора Спуж Владан Л., за кога се сумња да је Звицеру и „кавчанима“ помагао у припреми ликвидације вође шкаљарског клана Јована Вукотића.
Слободан Ћосовић, предсједник Регионалног центра Београд у Синдикату српске полиције, рекао је за Курир да је најбитније да је „све раскринкано“.
„Мањкавост система је у томе што су многи људи који не би требало да су у МУП дошли у МУП. Није лако открити те људе, неки су на положајима, неки су се примирили. Грађанин тешко може да препозна прљаву значку. Сектор унутрашње контроле постепено ради. Доћи ће вријеме кад нећемо имати прљаве значке. Не треба кроз једног или двоје колега оцјењивати рад свих других. Када клупко крене да се одмотава, одмотаће се до краја“.
Подсјетимо, Дијана Хркаловић, Шушњић и Миленковић сумњиче се да су учествовали у недостављању доказа на вријеме тужилаштву у поступку који је вођен против Вељка Беливука и Марка Миљковића због „убиства на шинама“ 2017, као и да су „на мјере“ ставили њиховог сарадника Дарка Елеза, како нико други не би могао да га прати или прислушкује.
„Божидар Столић, инспектор који је учествовао у прикупљању доказа против Беливука и осталих чланова клана, осуђен је на двије године затвора због тога што је поверљиве информације до којих су истражитељи долазили преносио за новац људима из криминалног миљеа“ подсјећа саговорник Курира и додаје да су после хапшења ове криминалне групе пали и полицајци Предраг Лајић и Бојан Васиљевски, који су током претреса стана сарадника Вељка Беливука намјерно заборавили да пријаве један нађени пиштољ.
Горан Папић, бивши заменик начелника СБПОК, подсетимо, на оптуженичкој клупи сједи због сумње да је посредовао да се мимо процедуре Марку Миљковићу врати блиндирани ауто који му је био привремено одузет.
У Црној Гори је ухапшен полицајац Петар Лазовић, који је, према подацима Европола, био на сталној вези са Звицером. Како се сумња, током боравка Беливука и Миљковића у Котору 2021. године Звицера је обавјештавао о сваком кораку полиције у односу на њих.
Полицајци Данило Стојановић, звани Дача, и Милутин Радовановић Мика, који су јавности постали познати после пребијања колеге из Интерпола у Београду, недавно су осумњичени да су били припадници криминалне групе Дарка Шарића. Они су после хапшења Шарића у априлу били у бјекству, али су се у међувремену нашли у притвору. Стојановић се поново нашао под лупом Вишег тужилаштва у Београду, које је јуче саопштило да Посебно одјељење за сузбијање корупције спроводи доказне радње против њега због сумње да је од фебруара до априла 2020. злоупотребио службени положај као начелник Службе за криминалистичко-обавештајни рад у МУП. Он је, како се сумња, другоокривљеном држављанину Грчке Филипасу Панагиотидису (48) прибавио корист тако што му је омогућио да користи регистарске таблице МУП с припадајућом регистарском наљепницом и књижицом за возило МУП које је лично задужио. Панагиотидис је, како се сумња, поменуте службене таблице поставио на возило „шкода суперб“ и потом возило користио у саобраћају у Београду у наведеном периоду, уз употребу блинкера.
Извор: Мондо.ме
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
Blagoš nama. A koliko ih je još koji bi trebalo da se uhapse, a nikad neće. Policija služi samo da piše kazne za brzu vožnju i da se pojavljuje na demonstracijama protiv vlasti. Za rešavanje ubistava i korupcije, na žalost nisu sposobni.