ИН4С

ИН4С портал

Специјалном суду у Хагу препоручено да одбије пријаве 46 особа које тврде да су жртве ОВК

Тај портал је имао увид у извештај канцеларије у коме се наводи да се 46 особа пријавило за добијање статуса жртве, које учествују у процесу против некадашњих лидера ОВК, а које тврде да су чланове њихове уже породице киднаповали припадници ОВК, да су неки нестали, а неки од њих касније пронађени убијени.

Међутим, нико од 46 људи који тврде да су жртве ОВК није успео да докаже да су чланови њихових породица, за које кажу да су их одвели припадници ОВК и послати у било који од „затвора“ за које Тужилаштво терети Хашима Тачија, Кадрија Весељија, Реџепа Сељимија и Јакупа Краснићија.

И то је главни разлог зашто је Канцеларија за учешће жртава препоручила судији за претходни поступак да одбије свих 46 пријава.

Канцеларија је тражила од судије за претходни поступак да поступи као раније када је одбио пријаве наводних жртава и да се придржава правила поверљивости.

Тако је та институција у оквиру Специјалног суда затражила да се имена подносилаца пријава не дају јавности, пренео је „Косово онлајн“.

 

Читајте ЈОШ:

(ФОТО) „Наручено“ лудило: „Убиј Србина“ и „Косово је Албанија“ у Милочеру!

Није црногорски ако није српски; илустрација: ИН4С
Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy