Лекић: Црна Гора није требало да жури са признавањем Косова*!
1 min readУ 24. епизоди емисије „Релативизација“, на телевизији Russia Today Љиљана Смајловић је са некадашњим југословенским дипломатом Миодрагом Лекићем, данас лидером ДЕМОС-а, разговарала о његовим активностима у својству југословенског амбасадора у Риму за време НАТО агресије 1999. године, о томе како ће се „крај ере Мила Ђукановића“ осетити у Београду, недавном гласању Црне Горе за пријем тзв. Косова у чланство Савета Европе, и о Црној Гори као „кући на путу између Истока и Запада“.
Одговарајући на питање шта се променило у Црној Гори ако она не може ни да остане уздржана по питању пријема „Косова“ у Савет Европе, Лекић је истакао да је он велики критичар „спровођења инструкција“.
Он је то поручио гостујући на Russia Today.
„То је изведено тајно. Амбасадорка у Стразбуру казала је да је то инструкција Владе, а СНП, који је у Влади, рекао је да не зна за то. Пад и неозбиљност државе. Зваћу Абазовића и ту Владу да ми објасне којом су методом то урадили, то је осјетљиво питање за грађане Црне Горе“, додао је Лекић.
Црна Гора није требало да жури са признавањем Косова*
„Свакако мислим да Црна Гора треба самостално да одлучује, да импулси Србије могу да се узму у обзир, али Црна Гора је суверена држава и она треба сама да одлучи. Не може бити детермината шта неко у Београду мисли“, рекао је Лекић додајући да Црна Гора „у најмању руку није требало да жури са признавањем Косова*“.
Лидер Демоса Миодраг Лекић казао је како ће позвати одлазећег премијера Дритана Абазовића да му објасни „којом методом је Црна Гора гласала за пријем Косова* у Савет Европе“.
„То је изведено тајно. Амбасадорка у Стразбуру је рекла да је то инструкција владе, а компонента владе СНП каже ми не знамо за то. Пад и неозбиљност црногорске државе. Ја ћу да позовем и Абазовића и ту владу да објасне којом су методом то урадили. То је осетљиво питање за грађане Црне Горе“, додао је он.
Ера Мила Ђукановића дефинитивно је окончана
Коментаришући евентуално повлачење признања тзв. Косова и то на који начин ће Београд осетити да је завршена ера Мила Ђукановића, Лекић је нагласио да „казаљке историје не могу да се врате назад„.
Поводом Црне Горе казао је како га брине „дезинтеграција у духовном и културном смислу“.
„Није тајна да Албанци послије неких избора иду у Тирану да се консултују како да се поставе према новој Влади. Бошњаци иду у Сарајево или у Анкару, неко можда стигне и до Саудијске Арабије. Мала групација иде и у Хрватску. И Срби држе до Београда, иако се они највише увриједе када им кажете да нијесу Црногорци“, истакао је.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
Црна Гора је требала да потражује Метохију и Скадар. Овако, брука довијека. Онај ко је разбио заједничку државу, остаће упамћен по злу и издаји. Заједничка држаа је чувала Космет, зато је разбијена.
DNP I odbornici za Zetu pedlazu i donece Deklaraciju za povlacenje priznanja Kosova.
Eto vam nove LITIJE.
Abazovic je imao kredit kod Srba zbog potpisavanja Temeljnog ugovora. Radi ove svinjarije sa zahtjevom Kosmeta za prijem SE je to ponistio. Prema tome nadam se da od 11. Juna on nece biti faktor koji odlucuje u CG..mada ga ne treba podcijeniti.
Штета је што Лекић није био минимум министар иностраних дјела, или премијер. Имао би свој став.
Такође, је штета што је повјеровао онима који су ускочили, вјечитом посланику и највећем говорнику. Много би била озбиљна прича, да ови нису разбили исту.
А сви су могли бити за тзв квази државу осим Црне Горе.
Svako pokaze pravo lice, neko prije, neko kasnije. Sve se ubrzalo, pa i Abazovic pokaza svoje lice.
Niko nije ono za sta se predstavlja. Ne treba nikome dozvoliti da uhvati korjenje.