Осамнаест година од трагедије на Биочу: Породице страдалих и преживјели траже правду
Од највеће жељезничке трагедије у Црној Гори прошло је 18 година. У возу који је у мјесту Биоче искочио из шина погинуло је 47. а повријеђено више од 200 путника. Трауматичне слике су и данас јасне.
Породице настрадалих и преживјели путници и данас питају како се и због чега све то десило.
Један од путника из воза, Драган Крговић, истакао је да и након 18 година траже само правду.
“У овом возу сам био најтеже повријеђен путник који је преживио. У коми сам провео 26 дана и још увијек, послије 18 година, тражимо правду. Само правду, ништа друго”, рекао је он, пише РТЦГ.
Још од самог поласка знали су да са возом нешто није у реду, претпостављали су да постоји проблем, али и да постоји неко коме је њихова безбједност приоритет.
Ипак, тамо гје је заказао систем, показала се хуманост и солидарност народа. Тада су сви запослени у Клиничком центру били на својим радним мјестима, није се знало ко је у којој смјени, такси и друга приватна возила направила су колону до Биоча како би превозили повријеђене до болнице, данима су грађани чекали испред завода да дају крв, није им био потребан апел.
Међу првима на мјесту несреће био је и наш колега сниматељ Телевизије Црне Горе Веселин Баланџић. Осим професионалне у том тренутку имао је и људску обавезу. До сада није говорио о томе. Тешко је, како каже, било све ове године живјети са сликама које ће увијек бити свјеже.
Једна од најтежих жељезничких трагедија у Црној Гори догодила се 2006. године, када је електромоторни воз, саобраћајући из Бијелог Поља до Подгорице и Бара, у близини мјеста Биоче, на изласку из тунела исклизнуо из шина и сва четири вагона сурвала су се у провалију.
У несрећи је страдало 47 особа, а повријеђено више од 200.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму: