ИН4С

ИН4С портал

Кошарац: Српска за рјешавање свих 14 кључних приоритета

Кошарац, извор: РТРС

Министар спољне трговине и економских односа у Савјету министара Сташа Кошарац рекао је да је став Републике Српске и њеног руководства да је неопходно реализовати свих 14 кључних приоритета у пакету, али да постоје политичке структуре у ФБиХ које елементарне ствари стављају на другу листу чекања, попут закона о Уставном суду БиХ, који ће се морати наћи на дневном реду.

 

Кошарац је рекао да је било комплексно усагласити текст закона о спречавању сукоба интераса у институцијама БиХ, те поновио да је Српска имала амбицију за реализацију свих 14 приоритета како се не би губило вријеме.

 

Он је напоменуо да постоје структуре које желе да на различитим основама тргују одређеним законима.

 

Кошарац је нагласио да Република Српска и њени представници никада неће одустати од фундаменталних ствари, а које се налазе међу 14 приоритета.

 

– Показали смо конструктивност на начин да смо уложили додатне напоре да се елементи, које је доставила Република Српска, у потпуности имплементрирају у закон о спречавању сукоба интерса у институцијама БиХ. Показали смо да смо конструктиван факторна европском путу БиХ, очекујући да ће Еврпски савјет одобрити тачан датум преговора – рекао је Кошарац.

 

Кошарац је одбио спекулације, како је рекао, о било каквим политичким порукама и препорукама које предсједник Републике Срспке Милорад Додик добио путујући у иностранство.

 

– Да нисмо на такав начин одреаговали, такође би се развијао наратив да Република Српска нешто оспорава – рекао је Кошарац и додао да Српска показала да је за европски пут и да је потпуно кредибилна да испреговара.

 

Кошарац је поручио да се на дневном реду мора наћи и закон о Уставном суду БиХ о престанку мандата страних судија.

 

– То су фундаментална питања, заснована на ставовима и закључцима институција Републике Српске и ми нећемо од тога одустати. Врло јасно смо се позиционирали да смо озбиљан елемент. Без Републике Српске се не могу доносити одлуке на заједничком ниовоу, а ни европски прописи. Врло јасно смо показали да се Српска пита у процесу одлучивања на нивоу институција БиХ и да се пита приликом усаглашавања наше легислативе са европском – закључио је Кошар.

 

РТРС

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

https://g.ezoic.net/privacy/in4s.net