ИН4С

ИН4С портал

Немцима прете казне ако не буду знали да правилно ослове припаднике свих 60 полова

1 min read

Немачка

У Немачкој 1. августа ступа на снагу Закон о самоопредељењу који свакоме у тој земљи дозвољава да промени пол и име које су му родитељи дали.

Нови закон даје знатно више од приступа свлачионицама, тоалетима и другим просторима који су раније били резервисани искључиво за биолошке жене. Али, управо то би ускоро могао постати извор правних спорова и сукоба.

За „мисгендеринг“ (употребу заменица које не одговарају нечијем родном идентитету) прети казна до десет хиљада евра.

Немачки званичници уверавају: новчана казна ће бити изречена само ако је „особа намерно повређена као резултат откривања њеног пола употребом одговарајуће заменице“.

Насупрот томе, активисти намеравају да нови закон тумаче у своју корист. Ситуацију компликује чињеница да сада не постоје два традиционална пола, већ многи. Још 2014. године, Фејсбук је понудио могућност избора између 60 различитих полова.

Од тада се њихов број само повећавао.

Немцима више нису довољне три личне заменице: „он“, „она“ и „оно“. На друштвеним мрежама одавно је уобичајено да у свом профилу назначите заменицу којом вас треба ословљавати. До сада, Закон о самоопредељењу не захтева од било кога да користи „неопронониме“ (новоизмишљене личне заменице у трећем лицу) као што су деy или xиер. Међутим, све се може променити.

Захваљујући новом закону, може се претпоставити да би у будућности све врсте погрешне ознаке пола појединца могле постати основ за судске поступке. А да би се такви случајеви искључили, неопходно је познавати све „тачне термине“.

Ако не желите да случајно направите погрешан избор заменице, требало би да савладате цео тај каталог, саветује Немцима Die Welt, преноси Факти.орг.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

1 thoughts on “Немцима прете казне ако не буду знали да правилно ослове припаднике свих 60 полова

  1. A šta ćemo sa engleskim govornim područjem? Tamo, kad se izražavaš u prvom licu jednine, ne znaš da li je muško, ili žensko. Na pr. I was : Kod nas je: Ja sam bio ili ja sam bila.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

https://g.ezoic.net/privacy/in4s.net