ИН4С

ИН4С портал

Лоша срећа или – има ли пилота у авиону Аналене Бербок?

© Christophe Gateau/picture alliance via Getty Images

Лоша срећа, покварен компас или пак само „хладан дочек“. Шта ли се то опет догодило немачкој министарки?
Аутобус, такси или макар коњска запрега – сва су саобраћајна средства за министарску спољних послова Аналену Бербок „сигурнија“ од авиона. Све се чини да је Бербокова, која све време наступа из позиције класичног јастреба немачке политике, заправо једна од оних птица које никад не полете. То се испоставило и данас, када је авион којим је како су сви пренели требало да отпутује у Кину (према неким информацијама у Индију) стигао у – Малезију, где је Аналена остала без икаквог дочека.

Бербокова је, наиме, раније снимљена како излази из авиона, према извештајима медија, на аеродром у Кини. Изгледала је потпуно изгубљено и дезорјентисано, али можда не толико зачуђено због хладног дочека – јер и раније је Пекинг њеним европским колегама приређивао такве „добродошлице“. Обрела се међу свега неколико камермана и, како изгледа, радника обезбеђења.

Министарство спољних послова Немачке, саопштило је да Бербокова није стигла у Кину или Индију, већ у Малезију. Тамо би је, „сто одсто“ дочекали уз фанфаре, али – крив је авион.

„Због неспоразума, авион се паркирао на погрешном месту“, рекли су из Аналениног министарства.

Но није ово први пут да лоша срећа прати Бербокову. Практично, може се рећи да је један од њених највећих противника, заправо авион у коме лети, а који је непрестано „опструише“.

Прошле године је Аналена, ем једва стигла на Арабијско полуострво, већ се са њега једва и вратила. Бербоковој тада један авион није могао да полети, а када се коначно некако транспортовала заменском летелицом – и она се покварила!

И не само то, већ је Аналенин авион једном „изиграо“ све, у шта њени Зелени верују.

Десило се то прошле године, када је, док је министарка путовала у Канберу, а због проблема са закрилцима за слетање, њена летелица нимало еколошки била приморана да у атмосферу избаци чак 80 тона керозина.

Ко је овог пута крив, да ли је до авиона, компаса, и има ли уопште ту икаквог пилота, сазнаћемо у наредним данима.

Извор: РТ.РС/Ана Вуковић

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *