ИН4С

ИН4С портал

За Балијагићем трагају пети дан, планинари савјетују да се претраже пећине

1 min read

Foto/video: Screenshot/Antena M

За Алијом Балијагићем, који је осумњичен да је у петак вече у селу Соколац извршио двоструко убиство, расписана је међународна потјерница.

Док мјештани околних села, али и грађани Бијелог Поља страхују за своју безбједност, планинари који добро познају терен, кажу да би бјегунац лако могао наћи склонисте у некој од бројних пећина и јама на том терену.

У Вранешким селима и даље влада страх.

„Жене и дјеца у селу су страшно узнамирани. Притисак постоји и дефинитивно ће постојати док се год бјегунац не ухвати. Ја рачунам да ће га ухватити врло тешко, ако то већ нису успјели да ураде први дан“, сматра мјештанин Вранешке долине Вучко Пешић.

„Да ли се негдје сакрио или је отишао прије него што су они почели потрагу за њим. Треће бити не може ништа“, поручује Зоран Тапушковић.

Министар унутрашњих послова Данило Шарановић данас није желио да говори о случају који је потресао цијелу Црну Гору.

У неформалном разговору новинарима је казао да је убиство расвијетљено, да је спроведен форензички поступак и прикупљено довољно доказа да се без дилеме Балијагићу да статус осумњиченог.

Додао је и да је расписана међународна потјерница, али и да су у константној комуникацији са полицијом Босне и Херцеговине и Србије.

Терен који се данима претражује крије бројне пећине и јаме у којима је Балијагић могао наћи уточиште, каже искусни планинар и спелеолог Миле Вуковић.

„Тај простор има довољан број извора, а има и два-три кањона. С обзиром да овај злочинац је озбиљно обучен да преживи у природи, сигурно да може остати макар 10-15 дана негдје добро сакривен“, сматра он.

Вуковић вјерује да савремена опрема није довољна да се претраже природна скровишта.

Полиције и војска остају распоређени на више локација све док осумњичени за двоструку убиство не буде пронађен.

„Нова техника попут дронова не може помоћи посебно ни нашој војсци, ни полицији. Моје једино мишљење је да би најбоље резултате дала детаљна физичка претрага терена сваке пећине и јаме“, указао је Вуковић.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *