ИН4С

ИН4С портал

Руски системи ПВО изазвали велико интересовање на сајму ваздухопловства у Кини

1 min read

Немачки канцелар Олаф Шолц у успону на ПВО систем "гепард"

На сајму ваздухопловства „Ершоу Чајна 2024“ који се ове недеље одржава у Џухају учествује и неколико компанија руске одбрамбене индустрије, међу којима је и „Алмаз-Антеј“ која се истиче по производњи система ПВО.

Како се наводи у саопштењу компаније, на сајму су представљени системи ПВО дугог домета С-400 „тријумф“, затим системи средњег домета С-350 „витез“ и извозна верзија „бук-м3“, позната и као „викинг“, али и они кратког домета као што су „тор“, артиљеријско-ракетни систем „тунгуска-м1“ и борбено возило „тајфун-ПВО(е)“ опремљено лаким преносним ракетним системом.

Осим тога, „Алмаз-Антеј“ је представио и неколико радарских система као што су „каста-ВМЕ“, „подлет-К1КЕ“ и „гамма С1ТЕ“, и комплет за ремонт и дијагностику „редиком“.

Према речима представника предузећа, највеће интересовање посетилаца изазвали су системи „викинг“ и „витез“.

Из компаније наводе да је „викинг“ намењен за уништавање савремених тактичких и стратешких авиона, укључујући оне са стелт технологијом, крстарећих и тактичких балистичких ракета, хеликоптера, извиђачких и ударних беспилотних летелица.

Додаје се и да овај систем ПВО средњег домета може ефикасно функционисати у условима електронских противмера и ватреног дејства противника.

Што се тиче „витеза“, његов максимални ефективни домет је 120 километара и намењен је за одбрану административних, индустријских и војних објеката од масовних ваздушних удара.

Истовремено, систем ПВО има могућност да делује аутономно и у саставу већих јединица, под контролом командних места вишег ранга.

„Алмаз-Антеј“ наводи и да ће током сајма представници компаније одржати низ састанака и преговора на којима ће са партнерима и потенцијалним купцима разговарати о питањима сервисног одржавања и поправке раније испоручене опреме, модернизације система ПВО, набавке резервних делова и компоненти, обуке за рад, ремонта и употребе њених производа, а такође ће учествовати у научном и пословном програму.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *