У Пљевљима отворена адаптирана јединица хитне помоћи вриједна више од 80.000 евра
1 min readЗдравство у Пљевљима добило је нову вриједност отварањем адаптиране јединице хитне помоћи, вриједне више од 80.000 евра, а свако улагање у здравствени систем је улагање у квалитетнију здравствену заштиту и боље услове раде поручио је министар здравља Војислав Шимун.
Казао је да му је задовољство да отвори још једну адаптирану јединицу Завода за хитну медицинску помоћ.
– Ради се о пројекту вриједном преко 80 хиљада евра, а преко 60 хиљада евра је обезбијеђено из капиталног буџета. У пројекту је учествовала и Општина Пљевља, Електропривреда, а дио је покривен и из сопстевних средстава Завода за хитну медицинску помоћ- рекао је Шимун, преноси ПР центар.
Свако улагање у здравствени систем је, како сматра, улагање у квалитетнију здравствену заштиту за пацијенте, али и у боље услове рада за медицинске раднике.
– Инвестициони циклус који је покренут, а односи се на Завод за хитну медицинску помоћ износи око милион еура и резултираће адаптирањем свих јединица хитне медицинске помоћи у цијелој Црној Гори. Морам похвалити менаџмент за овакав подухват- истакао је Шимун.
Напоменуо је да ће здравство у Пљевљима добити нову вриједност изградњом Опште болнице за коју се ради главни пројекат.
– Ниједан пројекат у здравству никада више неће остати само на нивоу обећења, већ ћемо сви предано радити на томе да се испоштују задати рокови и предузму све радње да се зацртано оствари- поручио је Шимун.
Директор Завода за хитну медицинску помоћ Црне Горе, Вук Никовић, казао је да ријеч мора да се држи и да ће адаптирати све јединице хитне медицинске помоћи, оцјењујући да је здравствени систем Црне Горе привилегија јер је мали, али и велика обавеза „јер смо га затекли веома девастираног“.
– Сви смо на истом задатку, да систем приближимо стадардима савремене ургенте медицине. 2021. године затекао сам јединице хитне које су биле запуштене, а данас добијамо мали, савремено опремљен објекат. Ускоро ћемо имати Општу болницу у Пљевљима и надам се да ћемо успјети да зауставимо тренд одласка људи са сјевера. Надам се да ће остајати овдје да раде. Вјерујем да ће услуга хитне медицинске помоћи, а тако и услуга цјелокупног здравственог система у цијелој држави бити униформна и доступна свима- рекао је Никовић.
Грађанима и грађанкам Пљеваља пожелио је добро здравље и да што мање користе услугу хитне медицинске помоћи, али је важно „да знају смо ту за њих и надам се да ћемо им пружити адекватну здравствену заштиту“.
Предсједник Општине Пљевља, Дарио Вранеш, нагласио је да је хитна помоћ специфична служба, која ради 24 сата сваки дана, а територија те општине је јако велика и до сваког педља треба да стигну медицински радници.
– Посебно се министру и директору захваљујем што је једна од првих адаптираних јединица хитне помоћи код нас у Пљевљима. Дошло је једно ново вријеме за Пљевља. Ово је формула по којој треба да се ради. Заједничким залагањем Владе, локалне управе, великих привредних субјеката и приватника имамо овако добре резултате. Ово је прва реконструкција од 1997. године, када је ова зграда направљена и биће на добробит и пацијентима и запосленима- увјерен је Вранеш.
План је да до краја ове године буду отворене адаптиране јединице у Зети, Котору и Тивту, Никшићу, Беранама, а почиње и адаптација јединица у Бару, Бијелом Пољу и Будви.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму: