Нема даље! Изашао на видело кључни доказ да се Америка предала у сукобу са Русијом
1 min readЧињеница да амерички председник Џозеф Бајден у свом тзв. опроштајном говору ниједном није споменуо рат у Украјини, односно прокси-рат са Русијом само је доказ да се Америка предала у том сукобу и то је крај целе те приче, каже за Спутњик новинар РТ Балкан Небојша Малић.
„Значи, нема даље, они су већ Украјину отписали и то би требало да буде сигнал Украјинцима да виде колико је сати. Чињеница да је Џозеф Бајден покушао себи да припише заслуге за примирје у Гази иако су сви од Израела преко Катара до Египта признали да је то Трампово дело, баш је врхунац цинизма, чак и за Бајдена је превише“, додаје Малић.
Бајденов цинизам и потпуно одсуство самосветси
Бајденова критика олигархије доказ је потпуног одсуства било какве самосвести, истиче Малић и подсећа да су демократе 2020. године дошле на власт уз помоћ више од 400 милиона „Закербергових долара“.
Власник Мете* Марк Закерберг дао је тај новац демократама за тзв. вођење избора и „одржавање демократије“ у стратешки важним државама и „малтене купио изборе на тај начин“, сматра Малић.
„Демократе тада нису биле гадљиве на паре, нити су биле гадљиве на паре кад су Холивуд, Сорош и не знам ко дали Камали Харис милијарду долара, са све Бајденовим фондовима које је преузела кад је на унутарпартијском пучу дошла на то место. То никоме није био проблем и олигарси су били дивни, а Бајден је пре две недеље Сорошу дао председничку медаљу. На Сороша није гадљив, а Џорџ Сорош је малтене дефиниција олигарха и у речнику би требала да стоји његова слика. Али на Илона Маска је гадљив зато што је он уз помоћ десетине новца ког су демократе уложиле у изборе успео да помогне Трампу да их добије. Није то олигархија, то је моћ истине, али чињеница да се Бајден од свих људи на Земљи усуђује да то говори је илустрација цинизма и потпуног одсуства самосвести.“
Представљање суноврата Америке
Оцена да је за време његовог мандата постигнут значајан напредак у законодавству, укључујући усвајање закона о безбедности оружја и климатским променама, према Малићу представља Бајденов очајнички покушај да представи своју четворогодишњу владавину као велики успех.
„Бајден је, у ствари председавао суновратом Америке. Од малтене првог дана његове владавине та земља је у паду и постоји разлог зашто је већина Американаца демократама окренула леђа. Први пут су, у не знам колико година, републиканци добили већину народних гласова, а не само електорских и Американци су потпуно одбацили Камалину политику као продужетак Бајденове. Једноставно, било им је мука од тих његових регулатива и прописа, прича о климатским променама и ‘будућности наше деце’. Једино дете за чију је будућност био заинтересован био је његов син Хантер (55) коме је дао бланко помиловање за десет година какве год злочине да је починио, за које није чак ни био оптужен. Толико о Бајденовој бризи за било чију децу“.
Велика патетика
Говор који би се могао дефинисати као једна велика патетика већина Американаца је изигнорисла, као што је изигнорисала и Бајдена самог, додаје Малић. А највећи скандал у целој причи је то што Бајден није био председник САД у протекле четири године него је био фигура иза које су се крили неки други интереси, сматра Малић.
„Није ми га жао пошто је ноторни Србофоб и никад није био добар човек, али је био медицински сенилан и њиме су на најгори начин манипулисали. Само се надам да ће следећа администрација која долази за четири до пет дана све помно истражити и установити ко је то преварио не само амерички народ него и остатак света причом о Бајдену као неком омиљеном председнику који је добио највише гласова у историји. То апсолутно није тачно што се видело и по његовим делима и по резултату прошлих избора, а у то више Американци не верују“, закључио је Малић.
Председник Сједињених Америчких Држава Џозеф Бајден упозорио је у свом последњем званичном обраћању из Беле куће на растуће опасности од „олигархије“ и неограничене моћи у рукама најбогатијих појединаца у Америци.
Алудирајући на Илона Маска кога ниједном није поменуо у говору, одлазећи председник Бајден нагласио је да екстремно богатство и утицај могу да угрозе демократију и права грађана.
Интересантно је да Бајден ниједном у осврту на свој учинак није споменуо ни Русију, ни односе Москве са Вашингтоном. Одлазећи шеф Беле куће није се дотакао руско-америчких односа, Русије или њеног руководства.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму: