ИН4С

ИН4С портал

Путин разговарао телефоном са Си Ђинпингом

Руски председник Владимир Путин разговарао је телефоном са кинеским лидером Си Ђинпингом, јавила је Централна телевизија Кине.

Како се наводи, разговор је вођен на иницијативу руске стране.

Претохдно су се министар спољних послова Русије Сергеј Лавров и министар спољних послова Кине Ванг Ји састали у Јоханесбургу у оквиру самита земаља чланица Г20.

Како је навео Лавров на почетку састанка, наставља се традиција билатералних сусрета руске и кинеске стране. Он је честитао је Нову годину кинеским колегама, нагласивши да је почетак ове године за њихово партнерство био врло плодоносан.

„Нема сумње да ће и даљи рад током 2025. донети резултате на основу задатака, које су поставили председник Владимир Путин и председник Си Ђинпинг“, рекао је Лавров.

Путин и Си Ђинпинг су 21. јануара разговарали путем видео конференције. Руски лидер је такве виртуелне сусрете назвао „добром традицијом“.

Председници су сумирали резултате за 2024. годину и разговарали о плановима за будућност, а разговор је трајао више од сат и по.

Си Ђинпинг је рекао да ће „односи две земље порасти на нову висину 2025“, док је Путин истакао да Москва и Пекинг настоје да остваре недељиву безбедност како у Евроазији, тако и широм света.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy