ИН4С

ИН4С портал

Калас: Тензије на Западном Балкану расту, процес проширења мора да се убрза

Фото: АП

Висока представница Европске уније за спољну политику и безбедност Каја Калас нагласила је да процес проширења ЕУ мора да се убрза за Западни Балкан јер тензије расту.

Калас је у изјави новинарима уочи Самита Савета ЕУ за спољне послове, нагласила да је имала одличан разговор са челницима земаља у региону.

„Имали смо веома добру вечеру са лидерима Западног Балкана јуче, разговарали смо о свему. Видимо да тензије расту и дефинитивно морамо да убрзамо процес проширења јер је то нешто што је могуће. Због тога је неопходно да га убрзамо“, казала је Калас.

Она је рекла да ће на састанку бити речи и о многим другим темама, а да ће се прво разговарати о Украјини.

„Прошло је месец дана откако је Украјина пристала на безусловни прекид ватре, али ми то нисмо видели са руске стране“, рекла је она.

„Ове године европске земље су достигле 23 милијарде евра помоћи, више него прошле године. Али морамо да извршимо већи притисак на Русију да заустави рат“, додала је она.

На Самиту Савета Европске уније у Луксембургу, како је најављено, између осталог, Калас ће говорити и о дијалогу између Београда и Приштине.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy