Молдавија: 20.000 људи на протесту против владе

Скоро 20.000 људи протестовало је у Кишињеву против власти, неколико дана пошто је ММФ саопштио да неће преговарати о новој позајмици са владом Молдавије.
Влади Молдавије је неопходан новац за плате и пензије.
Две проруске странке организовале су данашњи протест, а претходне демонстрације одржане су почетком септембра, када је десетине хиљада људи изашло на улице тражећи превремене изборе.
Мисија ММФ борави од уторка, 22. септембра у двонедељној посети Молдавији, дан након што је гувернер Народне банке те земље поднео оставку због истраге о 1,5 милијарди долара несталог новца из три банке.
Молдавија с 3,5 милиона становника, између Румуније и Украјине, сматра се најсиромашнијом земљом Европе. Њена влада је 2014. године потписала споразум о придруживању ЕУ, упркос негодовању Русије.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


A Moldavci su 70% Rumuni, a 30% Sloveni (Rusi, Ukrajinci, Bjelorusi).
Makedonci su pola Bugari pola Srbi…
e koliko je nekih k……. nacija Moldavci,Rusi nijesu a ni Rumuni nijesu,Makedonci Srbi nece da budu a Bugari nijesu,Montengrini,i ostala boranija,sve moj do mojega.