ИН4С

ИН4С портал

Москва: Спремни смо да затворимо жалосно поглавље односа између Русије и САД

Димитриј Медведев

Москва спремна да затвори жалосно поглавље односа између Русије и САД, изјави је руски премијер Дмитриј Медведев, преноси „Спутњик“.

Медведев је казао да ће све зависити од расположења нове администрације:

Ако су спремни за развијање свеобухватне сарадње са нашом земљом и затварање ове тужне странице која је последњих година написана напорима актуелне америчке администрације – ми смо такође спремни за то“, рекао је Медведев новинарима и додао:

„Говорим о томе да је на нашим државама посебна одговорност за одржавање глобалне безбједности у свијету и на основу статуса наших држава и на основу врло познатих разлога“.

Он је наглсао да је избор Доналда Трампа суверени избор грађана САД који Русија уважава:

„То је, као прво, суверени избор грађана Сједињених Америчких Држава. Као друго, ми се према њему односимо са уважавањем и наравно, спремни смо да развијамо контакте са новоизабраним предсједником Доналдом Трампом и са потпредсједником којем сам већ честитао на избору“, изјавио је Медведев, преноси „Спутњик“.

Лавров: Надамо се да ће односи бити поправљени

Министар спољних послова Русије Сергеј Лавров изјавио је данас да се званична Москва нада да ће односи са Вашингтоном бити поправљени и да ће постати нормалнији, преноси Тас.

Лавров је казао да је у интересу оба народа и цијелог свијета је да се односи двије државе, који тренутно нису најбољи, побољшају.

„Поштујемо избор америчког народа и отворени смо за сарадњу са новим предсједником”, казао је он.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy