ИН4С

ИН4С портал

Код Сузане: Мугоша одбила захтјев за укидањем притвора, Милић поновила – „Нисам дошла у ЦГ са злом намјером“

Након што је Уставни суд усвојио уставну жалбу и утврдио да је Бранка Милић нелегално у притвору већ 11 мјесеци, адвокат Крповић је затражио да се хитно на слободу пусти његова брањеница.

Након што је Уставни суд усвојио уставну жалбу и утврдио да је Бранка Милић нелегално у притвору већ 11 мјесеци, на данашњем наставку суђења у Вишем суду у Подгорици, адвокат Југослав Крповић је затражио да се хитно на слободу пусти његова брањеница. Он је казао је одлука донешена свега два дана након потврђивања оптужнице, крајем маја те да треба прекинути поступак против Милић.

„Како је могуће да је тек сада достављена одлука Уставног суда ако је донешена прије четири мјесеца. То је скандал,“ казао је адвокат Душан Радосављевић.

Адвокат Мироје Јовановић је казао да је Уставни суд у одлуци крајем маја констатовао да не постоји основ за притвор, нити за оптужницу. Он је затражио прекидање поступка и одбацивање оптужница, јер Уставни суд наводи да нема стандарда основне сумње.

Адвокати одбране су се придружили захтјевима за укидање притвора за њихове брањенике позивајући се на ту одлуку Уставног суда. они су затражили да се Кристини Христић укине мјера забране напуштања Црне Горе, те враћање пасоша Милану Кнежевићу и Андрији Мандићу.

Овоме се успротивио главни специјални државни тужилац Миливоје Катнић. Он је навео да рјешење Уставног суда не говори да не постоји стандард основа сумње, већ да нису наведени од стране суда.

Судско вијеће је, након паузе одлучило да одбије захтјев за одбацивањем оптужница. Вијеће је одлучило да неће укидати притвор за оптужене, те да неће бити враћени пасоши Кнежевићу и Мандићу, као ни укинута забрана напуштања Црне Горе за Кристину Христић.

Судија Сузана Мугоша је казала да је одлука Уставног суда погрешно тумачена од стране одбране.

Милић: Тужитељка Радовић унела погрешне податке у кривичну пријаву – једне речи није било о тероризму

У судници је преслушан снимак изјаве Бранке Милић коју је дала пред тужитељком Стојанком Радовић након привођења. Подсјетимо да је Милић казала раније да не може да потврди записник, јер није имала наочаре да прочита шта је уписано, а није могла да га упореди са снимком који јој никада није достављен.

„Сад смо упоредили и кажем да је то то што сам рекла. Тужитељка Стојанка Радовић је унела погрешне податке у кривичној пријави, речи једне није било о тероризму,“ казала је Милић. Она је јуче свједочила да су у њену изјаву тада, пред њом, убачени папири који нису њена изјава те да јој је то дато да потпише. Милић је јуче навела и које су то странице.

Милић је истакла и да не зна на који начин су је спојили са свим особама наведеним, у кривичној пријави. Рекла је да их никада у животу није видјела.

Судија Мугоша је након преслушавања снимка оцијенила да је било разлика у казивању.

Бранка Милић је казала да након хапшења није имала гдје да сједне нити да легне, те да је била смјештена у простору без прозора.

„Нисам дошла у Црну Гору са било каквом злом намјером,“ поновила је још једном Милић.

Дошли смо у Црну Гору да договоримо теме и учеснике трибине за промоцију књиге Славка Никића

Милић је више пута поновила да им је Милан Павасовић рекао да ће из неко из Равногорског покрета сачекати у Подгорици те да је главни разлог доласка у Црну Гору био да се договоре теме и учесници трибина за промоцију књиге.

Она је казала да је промоцију књигу Славке Никића организовала заједно са Николом Алексићем, и да је Никића упознала у Београду на некој манифестацији на којој је он говорио, али не лично.

Милић је посвједочила да је Максић користио њен телефон, а да је у записнику видјела да је он разговарао са Ивицом Матићем и Александром Алексићем.

„Чула сам за њих двојицу јер су били из групе из Шапца који су хтјели да приступе Свесрпском четничком покрету, али ја те људе лично не познајем,“ казала је она.

Међутим, овакво свједочење Бранке Милић није било по вољи специјалном тужиоцу Саши Чађеновићу. Он је постављао изнова иста питања, образложивши то тиме да Милић избјегава да му одговори на питање какво је организовање требало да буде у Подгорици, те је инстистирао да се одговори „како се то дочекују браћа кад дођу у госте“.

Судија Сузана Мугоша је казнила њеног адвоката Југослава Крповића са 500 евра, наводно због ремећења дисциплине.

Саша Чађеновић: У који Колашин сте ишли?

Један од бисера тужиоца Саше Чађеновића, који је првих дана суђења споменик Пушкину назвао Јесењиновом бисто, „јер он тако зове Пушкина“  био је и када је поставио питање Бранки Милић да ли је знала у који Колашин иде?

Она је казала да се радило о Колашину у Црној Гори.

Одговарајући на питање тужиоца она је казала да је „војвода Паја“ један од четничких војвода кога је именовао војвода Милика Чеко Дачевић те да је Дачевић њој додијелио чин мајора, али да је она то одбила јер сматра да га не заслужује.

„Ја сам схватила да су Максић, Душић и Ђорђевић дошли у Црну Гору да ми праве друштво да не бих ишла сама, а били су болесни и били су на терапији,“ свједочила је Милић и навела неколико пута да је у принципу био договор да се врате заједно, али да су њих тројица имали план да иду под Острог, за шта она није имала времена.

Суђење се наставља сјутра у 9 часова.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

1 thoughts on “Код Сузане: Мугоша одбила захтјев за укидањем притвора, Милић поновила – „Нисам дошла у ЦГ са злом намјером“

  1. Kad suzi i katnic politicki komesari ne postuju odluku ustavnog suda sve je jasno milas jeci. Od. Drzave e propaalo se kao sto se propalo samo protesti i nista drugo ne moze rijesiti ovu krizu

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

https://g.ezoic.net/privacy/in4s.net