ИН4С

ИН4С портал

Туризам на бунару: Бојним отровима на туристе!?

1 min read

У јеку туристичке сезоне у једном у најскупљих хотела на Будванској ривијери, Tre canne, направљена је паника и јуче су хитно рађене анализе узорака воде за пиће. А тек тада је настала паника јер су у води нађене бактерије ешерихија и псеудомонас. Количина хлора је такође озбиљно опасна – 2% (а законски мора бити мањи od 0,3%)  ако знамо да је хлор врло опасан у већим количинама и као такав користи се као бојни отров, онда је јасно зашто паника.

“Али осим панике све друго је и данас било исто – и мирис и укус (воде), а и боја“, рекао нам је станар зграде који инсистира на анонимности.

Медији су прије неколико година писали  о томе да Tre canne су власништво Јована Поповића Гаља из Зете, у чијем власништву су и Fab live, POP fruti, више бензинских пумпи, виле на Светом Стефану, плажа и ресторан на Солилима. Овај хотел који се састоји из три куле „на пјени од мора“ није прикључен ни на водоводну ни на канализациону мрежу.

Хотел користи бунарску воду, са каптажа Сајма, који је прикључен на градску водоводну мрежу, међутим има каптаже за случај нестанка воде.

Исту, како сазнајемо, власник скупо наплаћује власнцима станова и пословних простора.
Ово нас даље води и до питања канализације.
Гдје иде канализација из толиког објекта? Ово ће вас посебно занимати уколико се купате на Словенској плажи?

Иначе, цијена „квадрата“ у condo хотелу Canne је и преко 3000 по м2. а ако додамо још ово – Гаљо је истакнути члан ДПС, онда се намећу и одговори на бројна питања.

“Министарство туризма му је дало чак 4 звјездице, тј.5 – нешто за хотел, нешто за ресторан, мало нејасно, али звјездице су ту – над бунаром“, каже у сјетној шали саговорник ИН4С-а.

Наш саговорник се нада да се ово неће поновити и да овај инцидент неће произвести веће посљедице.
“ Ово је приоритет у раду надлежних министарстава, како другачије“, нервозно саопштава своје бриге станар Tre canne.

“Очекујемо одговор надлежног министарства – како је то могуће? Како је могуће да већ 4 године ради хотел и ресторан који има само приврему употребну дозволу, а како ја знам то је могуце у периоду од једне године”

Питања за надлежне органе зашто поједини хотели морају да раде провјеру квалитета воде чак 8 пута годишње, а овдје се тек урадила по пријави власника ресторана који је смјештен у комплексу Tre canne.

Поставља се питање како хотел и остали туристички садржаји могу функционисати у условима који се везују за неке друге, далеке просторе, а и времена која су дуго иза нас. На крају, свјесно или несвјесно, коју слику шаље метропола туризма уколико не постави таблу са упозорењем да је купање опасно док се Tre canne не прикључе на градски систем довода и одвода.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

38 thoughts on “Туризам на бунару: Бојним отровима на туристе!?

  1. Oni sto su tolike pare imali za te stanove, nisu ih zaradili svojim radom – sve kriminalci. Što bi se mi bavili njihovom bezbjednošcu?
    Bilo bi zanimljivo pogledati taj spisak stanara

  2. Nadam se da će se neko konačno ‘osvrnuti’ na ovakav nalaz !!! I da će makar jednom afera imati završetak ili objasnjenje ili bilo sto samo da ne ostane ‘mrtvo slovo na papiru’

  3. Ne volim vas jer ne volim cetnike, ali vam kapu skidam za ovaj i jos neke tekstove, svi to znaju i svi ćute.Direktor vodovoda CG ljetuje kod Galja svake godine. Casti ih apartman 5-6 dana i veceru i niko nista ne vidi!

  4. Njega ljudi tuze godinama zbog toga. Sve se to da zavrsiti 😉 Mada mu je stala ona zgrada u park pored vase redakcije? Izgeda su ga sad skartirali? Prica se da je bio Mugosin kadar, pa da su ga sad pustili niz vodu

  5. A sta je ovo? Prica se ovo odavno, ali nista nema zvanicno… Ima li kakvo saopstenje inspekcija? Ili ih stari pijačar sve podmiti? Samo je sad ljepše ručati na Kanama nego dobiti ko nekad lubenicu ili gajbu banana

  6. Budva je jedna selendra obična. Zgrada na milimetar do balkona druge zgrade. Nema standarda u gradnji. Seljacizam običan. Da je da udari zemljotres i sve sravni sa zemljom tamo najbolje bi bilo.

    1. Ćuti tu, koji si ti komad budale kad prizivas smrt jednom gradu jer je drzava u rasulu! Mislis da je nama lijepo sto nam je ovo ucinjeno od grada?

  7. Nema inspekcija kad – jure babe sto prodaju vezicu persuna i blitve po Podgorici… Objasnjavao mi je inspektor (kad sam ga pitala sto ne ostave te mucenice na miru) kako time stite nase zdravlje, jer kaze to nije higienski.
    A OVO je?

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *