ИН4С

ИН4С портал

Обичаји најновије НАТО чланице: Када говорите о корупцији – идете у затвор

1 min read
Олују је подигао и видео који показује Душка Кнежевића како даје 97500 долара у готовини истакнутом члану Ђукановићевог ДПС-а, партије која влада још од пада Гвоздене завјесе, истиче се у чланку.
Knežević, lopova,Donator

Тренутак кад Стијеповић узима новац од Кнежевића

Истакнути опозициони посланик најновије НАТО чланице сазнао је да оптужба за корупцију значи затворску казну, пише о најновијим дешавањима у Црној Гори Блумберг (Bloomberg).

Небојша Медојевић провео је скоро двије недјеље иза решетака крајем прошле године, након што је оптужио црногорску елиту која влада већ деценијама за корупцију, и одбио да о свему тужиоцима да детаљније податке.

„Ради се о непостојању владавине закона, који је овдје веома слаб“, казао је Медојевић, који је ослобођен 13. децембра.

Црна Гора мора да још ради на побољшању владавине закона, заштите људских права и независности судства, те борби против криминалних група које се баве шверцом дроге и прањем новца, сматрају у ЕУ.

Небојша Медојевић након изласка из затвора

„Овдје се критика рутински тумачи као чин против државе. То кажу сваки пут када неко говори о корупцији”, казао је Медојевић за Блумберг.

Међународна организација за заштиту људских права Фридом хаус нагласио је у свом најновијем извјештају пад демократских стандарда у Црној Гори. Репортери без граница сврстали су Црну Гору на 103. мјесто од 180 земаља у Индексу слободе медија због притиска владе на медије и напада на новинаре.

Предсједник Црне Горе Мило Ђукановић, који је скоро непрекидно владао или као премијер или као предсједник, захваљујући свом политичком имунитету избјегао је неколико истрага, укључујући и ону о шверцу цигарета 2005. године са Италијом преко Јадранског мора, подсјећа портал.

Чланак Блумберга

„Медојевићево хапшење указује на политички систем који карактерише лична моћ, а не владавина права“, рекао је Тимоти Лес, водитељ пројекта Форума за геополитику на Универзитету у Кембриџу путем имејла.

„Не само да ће Ђукановићева борба против опозиције отежати реализацију реформи потребних за придруживање ЕУ, већ пад у ауторитаризам даје многим скептицима довољно разлога за одуговлачење захтјева Црне Горе„, наводи портал.

Душко Кнежевић и Славољуб Стијеповић

„Олују је подигао и видео снимак који показује предсједника и оснивача Атлас групе Душка Кнежевића како даје 97500 долара у готовини истакнутом члану Ђукановићевог ДПС-а, партије која влада још од пада Гвоздене завјесе“, истиче се у чланку.

Кнежевић је казао да ова исплата представља једну од бројних доприноса владајућој партији. Из ДПС-а су одбили ове оптужбе наводећи да бизнисмен покушава да дискредитује „државне институције и дестабилизује Црну Гору“.

Медојевић са пажњом прати како се дугогодишњи финансијер окреће против Ђукановића, док чека коначну одлуку да ли ће га још једном вратити у затвор, наводи Блумберг.

„Ово може бити најозбиљнији раскол у црногорској олигархији“, казао је Медојевић.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

2 thoughts on “Обичаји најновије НАТО чланице: Када говорите о корупцији – идете у затвор

  1. Milo i njegova mafija su sebe proglasili drzavom.
    Vlada tiranija, bezakonje i fasizam.
    One koji vole Crnu Goru i ciji su je preci stvarali, borili i ginuli za nju ova olos progoni do istrebljenja proglasavajuci ih neprijateljima. Nije, nego.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *