ИН4С

ИН4С портал

Момо Капор добија улицу у Бањалуци

1 min read
Шкобић је истакао да је у Пријечанима једна улица названа по 9. јануару – Дану Републике Српске, на шта су становници посебно поносни, јер је улица у њиховом насељу међу првима са таквим називом у Републици Српској
momo-kapor-1378420542-362245

Момо Капор

Улица у бањалучком насељу Пријечани биће названа по славном српском књижевнику, новинару и сликару Моми Капору, за шта је у скупштинску процедуру већ упућен предлог о којем би одборници требало да одлуче на наредној сједници градског парламента, пише Искра.

Уз овај предлог, на истој сједници Скупштине града заказаној за 6. фебруар, наћи ће се и предлог да још једна улица у Пријечанима буде названа Крчмаричка улица, саопштено је из Градске управе.

Градско Одјељење за комуналне послове је према иницијативи Савјета мјесне заједнице Пријечани покренуло поступак за давање назива за обје нове улице, а Комисија за давање приједлога назива улица, насеља и тргова размотрила је и прихватила иницијативе и предложила ове нове називе, наводи Искра.

kul-momo-kapor
Moмо Капор

Предсједник Савјета мјесне заједнице Пријечани Дарко Шкобић изразио је задовољство што су њихове иницијативе добиле зелено свјетло и додао да ће додјелом назива овим двјема, све улице у Пријечанима, којих има 31, имати своје називе.

Он је подсјетио да су Пријечани приградско насеље са великим растом становништва, а званичне називе улица почело је да добија од 2012. године, те да су то углавном називи које су предложили мјештани у сарадњи са ресорном градском комисијом.

Шкобић је истакао да је у Пријечанима једна улица названа по 9. јануару – Дану Републике Српске, на шта су становници посебно поносни, јер је улица у њиховом насељу међу првима са таквим називом у Републици Српској.

Своје улице су, између осталих, добиле и српска хероина Великог рата и жена са највише одликовања у историји ратовања Милунка Савић, те хуманитарка аустријског поријекла која је током Другог свјетског рата спасила 15.336 углавном српске дјеце из усташких логора у НДХ Диана Будисављевић, сазнајемо од Искре.

Улице су добили и Споменко Гостић, академик Бранко Милановић и Урош Милинковић као најмлађа жртва усташког покоља почињеног у Бијелом потоку.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *