ИН4С

ИН4С портал

Ковић о тужбама четворо професора: Изложен сам прогону колега, желе да ме ућуткају

У првом Основном суду у Београду, у петак је настављен главни претрес по тужби четири професора са Одељења за историју Филозофског факултета УБ против њиховог колеге Милоша Ковића.

Милош Ковић (Тања Валић / Танјуг)

У првом Основном суду у Београду, у петак је настављен главни претрес по тужби четири професора са Одељења за историју Филозофског факултета УБ против њиховог колеге Милоша Ковића.

Професори Никола Самарџић, Радош Љушић, Дубравка Стојановић и Влада Станковић тужили су Ковића због повреде части и угледа и свако од њих против њега води два поступка, парнични и кривични, тако се води укупно осам поступака. Ово четворо професора тражи по око милион динара, што је укупно четири милиона динара за повреду части и угледа.

Адвокат тужитеља, који се, иначе, нису појавили у судници, рекао је да његови клијенти неће одустати и да остају при томе да их је Ковић увриједио.

Ковићев адвокат Душан Стојковић рекао је да није ријеч о одбрани части и угледа тужитеља, већ о гнусном прогону Милоша Ковића. Рекао је и да је дужност и позив универзитетског професора, поготово историчара, да говори истину, те да је Ковић говорећи оно што мисли само радио свој посао.

Тужба је пуна измишљених израза које никада нисам изговорио – каже нам Ковић. – Оптужен сам за вербални деликт. Ријеч је о начелном питању, о слободи мисли и изражавања.

Иначе, суђење је почело покушајем помирења двије стране, али је то пропало. Том чину присуствовао је један од тужитеља проф. др Влада Станковић.

– Сматрам да би требало да се помиримо, зато што овакви процеси не доприносе угледу Универзитета у Београду – каже Ковић. – Свјестан сам, међутим, да је овај напад пажљиво осмишљен покушај да будем ућуткан. Немам намјеру да тако нешто дозволим, нити ће у томе на овај начин успјети.

Иначе, Ковићу се замјера што је говорио да једна група са Одељења већ годинама систематски одстрањује српске водеће стручњаке, као и да иза тога стоје политички интереси претварања одељења у упориште колонијалне, НАТО, хашке интерпретације српске историје.

Гужва у судници

Суђење су пратили студенти Одељења за историју Филозофског факултета. У публици су били и Мило Ломпар, Часлав Копривица, Драган Хамовић, Милош Јовановић, Никола Живковић, двојица свештеника Цркве Светог Марка…

(Новости)

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

17 thoughts on “Ковић о тужбама четворо професора: Изложен сам прогону колега, желе да ме ућуткају

  1. Одељење за историју је нанело више штете српском народу у последњих 120 година од немачког генералштаба!

  2. Онај кога тужи Никола Самарџић може само да буде поносан и сигуран да је на исправном путу, јер сам мишљења да се већи олош одавно није појавио на Београдском Универзитету од њега.

  3. Професори Никола Самарџић, Радош Љушић, Дубравка Стојановић и Влада Станковић тужили су Ковића због повреде части и угледа и свако од њих против њега води два поступка, парнични и кривични, тако се води укупно осам поступака. Ово четворо професора тражи по око милион динара, што је укупно четири милиона динара за повреду части и угледа.

    Код Срба се углед не купује бар код правих него се стиче.По овоме што читамо овдје господи није важна изгледа историска истина и самим тим углед него лична сујета која је по њима повријеђена и новац.
    Нијесам ни судија ни правник,каква год пресуда буде ова господа да их тако назовем су губитници а наш Ковић побјеник у сваком смилу,кажен наш јер је стално код нас у Боку и Црну гору.Знамо за историске изреке у одређеним тешким моментима за наш народ а то је савкако било у Другом рату ,баш у том рету је и настла изрека професора Ђурића„Лако је теби. Ти у дипле свираш, а ја студентима етику предајем!“. Ове речи постале су временом један од симбола доследности у етичком ставу.Да иронија буде већа ови су задужени башза етику. -историју,један се тога држи а други ?Рћи ће тамо неки суд што мање више није важно ,али је важно што ће реци историја и суд јавности,У ту ствар нетерба сумњати!

  4. СУДОВИ СУ ДАНАС АЛАТКА КОЈА СЕ КОРИСТИ ПРОТИВ СВИХ КОЈИ ИЗНОСЕ ИСТИНУ. ИДЕ СЕ НА ТО ДА СЕ ТА ОСОБА, У ОВОМ КОНКРЕТНОМ СЛУЧАЈУ ПРОФ.КОВИЋ, МАТЕРИЈАЛНО УНИШТИ. ОВДЕ ЈЕ ТО ВИШЕ НЕГО ОЧИГЛЕДНО. ПОЖЕЉНО ЈЕ ДА СУЂЕЊЕ НА ЛИЦУ МЕСТА ПРАТИ ШТО ВИШЕ ЧАСНИХ И ЧЕСТИТИХ ПОЗНАВАЛАЦА МАТЕРИЈЕ КОЈА ЈЕ ПРЕДМЕТ СПОРА И ДА ПРУЖЕ СВУ СТРУЧНУ И ЉУДСКУ ПОДРШКУ И ПОМОЋ ПРОФ.КОВИЋУ. ЗА МЕНЕ БИ ЛОГИЧНО БИЛО ДА СЕ ЉУДИМА ПОПУТ ПРОФ.КОВИЋА АДВОКАТСКЕ УСЛУГЕ НЕ НАПЛАЋУЈУ . Никола Самарџић, Радош Љушић, Дубравка Стојановић и Влада Станковић СУ САМО АЛАТКЕ ГОСПОДАРА.

  5. Vase junacko drzanje u ovom teskom vremenu, gdine profesore Kovicu, ostace zabiljezeno u istoriji beogradskog univerziteta. Divim se vasoj licnosti Luconoso, koja nasoj djeci otvara puteve nade.
    Duboki naklon!

  6. Treba pomoci prof. Kovica, i ako sud odluci protiv proresora, sakupiti novac a onda ,kasnije, naplatiti dugove od tuzitelja na nacin, da ih zamolimo da nam vrate novac, koji bi mi onda mogli predati nekom udruzenju koje pomaze Srbsku decu na KiM .Verujem da ce oni to i uciniti. pozdrav za prof. Kovica

  7. Treba pomoci prof. Kovica, i ako sud odluci protiv proresora, sakupiti novac a onda ,kasnije, naplatiti dugove od tuzitelja na nacin, da ih zamolimo da nam vrate novac, koji bi mi onda mogli predati nekom udruzenju koje pomaze Srbsku decu na KiM .Verujem da ce oni to i uciniti. pozdrav za prof. Kovica

  8. Podrska profesoru Kojicu, srecom nisu se svi prodali!
    SLOBODA GOVORA MI JE ZAGARANTOVANA, SAMO
    NE ZNAM HOCU LI BITI SLOBODAN POSLIJE GOVORA!

  9. Подршка професору. У уџбенику историје за 7. разред у Србији се истиче добробит од данка у крви. Само због тога би морали на стуб срама!

  10. Dubravka Stojanovic je nova Sonja Biserko. Neverovano je da se dozvoli da takva osoba bude profesor na univerzitetu u Beogradu. To je jos jedan u nizu dokaza da je Srbija okupirana zemlja.

  11. Проф. Ковић је интелектуално јачи од сви њих. Сујетни јадници који још нису чули да је уро Јоза Броз и да је рпопала КПЈ.

  12. Познато је да усташки лоби пише уџбенике у Србији. У ЦГ, је вероватно још горе.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy