ИН4С

ИН4С портал

САД војно ојачавају безбједност амбасаде у Багдаду

sad zastava

После објаве Стејт департмента да САД појачавају безбједност своје амбасаде у Багдаду, амерички званичници су саопштили да ће ,,проширена војна подршка“ дипломатском представништву укључити нешто мање од 100 војника.

Неименовани амерички званичник је рекао да ће међу њима бити и маринаца, пренијела је агенција Ројтерс.

Нешто раније, Стејт департмент је навео да САД појачавају безбједност у амбасади у Багдаду, да ће поједине запослене повући из ирачке престонице, али да неће затворити то дипломатско представништво.

,,Због нестабилности и насиља у одређеним областима у Ираку, амбасада у Багдаду, уз консултације са Стејт департментом, разматра колико је особља неопходно“, навела је у саопштењу портпарол Стејт департмента Џен Псаки.

Ова одлука је донијета у вријеме док ирачке владине снаге покушавају да сузбију нападе сунитских екстремиста, припадника Исламске државе Ирака и Леванта (ИСИЛ), који су преузели контролу над појединим областима на сјеверу Ирака.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy