(ВИДЕО) „Српски свијет“ Владан Глишић: Порука хришћанства није порука доминације, него комуникације
“Цела прича о људској цивилизацији се своди између два модела. Модела доминације и модела комуникације. Модел комуникације подразумева да људи разговарају као равноправни са уважавањем потреба другог човека, са свешћу о томе да нико нема потпуно право да буде задовољан у свим својим потребама на уштрб другога. То је у ствари суштина хришћанства. Порука хришћанства није порука доминације, него комуникације” – рекао је Владан Глишић, посланик.
Колико човек у данашње време подилази жељама и потребама, о словенским душама, изборном процесу у Америци, политичкој атмосфери у Србији и о коронавирусу, говорио је посланик Владан Глишић у емисији “Српски свијет.”
Глишић наводи да су на овим просторима стваране модерне цивилизације.
“Није се најлепша цивилизација стварала у северним шумама, него се стварала на медитерану, а ми смо део тог простора са словенском душом” – каже Глишић.
Он сматра да убрзање времена у којем живимо због информатичке загађености доводи до тога да у једном тренутку све мора да стане и да, како каже, иако је све убрзано у том тренутку стајемо и враћамо се архетипским сазнањима.
“После толико информација са којима нас затрпавају, људи ће се вратити на интуитивне подсвесне архетипске начине размишљања и ту је шанса нашег народа и то ће бити допринос словенској цивилизацији. Ту је и православље битно” – говори Глишић.
Глишић истиче да поред изборног система, медијског система и партијски модел треба да се промени.
“Морамо у закону о политичким странкама да спречимо да може један човек да буде представник и да води странку. Морамо законски да натерамо да једна странка има колегијалне односе. Онај ко хоће да представља странку мора да се договори, а не да командује” – сматра Глишић.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
Владан Глишић је позитиван човек који се мало изгубио у политичком животу мењајући партије и ставове.Он каже :“ “Морамо у закону о политичким странкама да спречимо да може један човек да буде представник и да води странку. Морамо законски да натерамо да једна странка има колегијалне односе. Онај ко хоће да представља странку мора да се договори, а не да командује”-.То је став очајника и то је веома наивно.Боље да се окрене неким лепшим пословима него бављење политиком.Изгледа да му је политика “ ушла под кожу“.Политика је за један посебан сој људи који је тешко наћи у друштву.За искреног,поштеног човека није.