ИН4С

ИН4С портал

Ђоковић постаје почасни грађанин Будве

1 min read

novak

Скупштина општине Будва једногласно је формирала Комисију за спровођење поступка за проглашење српског тенисера Новака Ђоковића почасним грађанином Будве.

О именовању трочлане комисије гласали су на посљедној сједници Скупштине општине Будва како одборници владајуће коалиције, тако и комплета опозиција, пишу Дневне новине.

Комисија у којој су предсједник Мијомир Пејовић из СНП-а, те чланови ДПС-а Марко Вуковић и ДФ-а Ђорђије Вујовић, треба да у складу са Статутом општине Будва спроведе поступак за проглашење Ђоковића почасним грађанином Будве.

Покретач ове иницијативе је управо Мијомир Пејовић у име СНП.

Уз изузетна достигнућа на спортском пољу, Новак Ђоковић је препознат у читавом свијету и као личност која шири љубав међу људима, подстиче солидарност и изузетно доприноси развоју свијести за унапређење вриједности демократског друштва. Због врхунских спортских остварења, али и као доказани хуманиста и доброчинитељ Новак Ђоковић је именован за националног амбасадора УНИЦЕФ-а„, наведено је у образложењу СНП-а Будве.

Из СНП-а подсјећају да је постојбина Новака Ђоковића и његових предака Црна Гора, те је сама та чињеница од изузетног значаја за афирмацију међународног угледа Црне Горе и Будве, као њене туристичке метрополе.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

4 thoughts on “Ђоковић постаје почасни грађанин Будве

  1. Kod Mugoše se sve vrti oko love. Čekao je investicije porodice Đoković u teniski kamp u Podgorici, i onda bi to vjerovatno prošlo.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy