ИН4С

ИН4С портал

НАТО документ (2): Појачати агитовање по рецепту Гебелса

1 min read

Dokument 6

НАТО је, суочен са неспособношћу домаћих промотера Алијансе, израдио „Препоруке“ и „Смернице“ за владајуће структуре и странке у Црној Гори с циљем да се, по сваку цијену, не бирајући средства и начине, повећа број присталица уласка у тај офанзивни војни савез.

Портал ИН4С у неколико наставака објављује садржај овог скандалозног документа, на којем стоји ознака повјерљивости „restricted“, а који диктира домаће задатке црногорском премијеру, предсједнику државе, шефу парламента, Влади Црне Горе, политичким партијама и НАТО Координационом тиму шта све треба да ураде не би ли имали више успјеха у промовисању НАТО-а.

У документу се, супротно ономе што тврди званична Подгорица, признаје да је подршка грађана чланству Црне Горе у НАТО-у у стагнацији.

Тако се наводи да је свега 26,4 одсто испитаника изјавило да подржавају чланство Црне Горе у НАТО, 42.3 је било против, а 31,3 одсто је било неодлучно.

Dokument 7

Кључни налаз овог истраживања је да се грађани Црне Горе, како се наводи, нијесу довољно информисани о НАТО.

Зато, сматрају у том војном савезу, не треба сједети скрштених руку већ „неуким“ грађанима Црне Горе објаснити све „благодети“ приступања НАТО-у.

Указује се да треба користити причу да ће улазак у НАТО донијети квалитетније образовање, наводно бољу здравствену помоћ, те низ економских бенефита.

Треба повећати ниво информисаности грађана о НАТО и разумевање импликације чланства у тој мјери да може да допринесе развоју ставова и избора на основу реалних аргумената“, наводи се у документу.

dokument 4

Ипак, НАТО пропагандисти признају да неће имати лак задатак, па, по рецепту Гебелса, инсистирају да се црногорске власти фокусирају на „ширење информација“ о Сјеверноатланској алијанси.

„Потребна је обука и размјена аргумената да би се демистифовале предрасуде и стереотипи и указати на потенцијалне предности чланства“, стоји у документу.

Планирано је да фокус НАТО пропаганде буде на неопредијељене грађане, као и оне који, како се наводи, нијесу тврдо против уласка у Алијансу.

„Комуникација има за циљ да мијења перцепцију и вјеровања прије свега међу онима који су неодлучни или имају „меке“ ставове. Све ово чини процес екстремно сложен и захтијева пажљиво управљање очекивањима јавности“, наводи се у документу.

Dokument 5

Како деценијска кампања за учлањење није донијела резултате који су очекивани и замишљени, службе НАТО пакта су одлучиле да утичу на неспособност домаћих промотера, тако што им је као „првачићима“ саставиле правила шта да говоре о најчешћим дилемама и „незгодним“ темама, за које још увијек нијесу смислили одговор достојан пажње црногорске јавности.

„Једно од могућих реторичких питања за дијалог може бити: Да ли желите да Црна Гора иде кроз глобалну кризу сама или у друштву најбогатијих земаља свијета“, само је једно од предложених упустава које нуде НАТО пропагандисти.

Додаје се и да питање независности Црне Горе треба искористити како би се задовио што већи број присталица уласка у Сјеверноатлански савез.

NATO

Анкете показују да велики број грађана види чланство у Алијанси као стални печат на резултат референдума. Овај потенцијал не би требало да се изгубио из вида. Штавише, треба да се одржава и евентуално ојачати“, наводи се у документу.

По старом добром маниру да су Срби „зли момци“, НАТО пропагандисти нијесу пропустили прилику да укажу на националну припадност оних који не подржавају улазак Црне Горе у Алијансу.

Анкете показују да етничка припадност и преференција политичких партија у великој мјери утиче на формирање мишљења о чланству Црне Горе. Већина неопредељених су Црногорци, а потом присталице Бошњачке странке и Позитивне Црне Горе, док је већина „меких“ противника српске националности и присталица НОВЕ“, стоји у документу.

Сјутра: Грађане Црне Горе лишити емоција како би заборавили бомбардовање

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

7 thoughts on “НАТО документ (2): Појачати агитовање по рецепту Гебелса

  1. Ајде да се направи договор у Црној Гори. Дајте Мигу да ово чита до краја 2015. године, па ако научи до тада, онда да уђемо у НАТО. У супротном, да му се продужи рок на анредне четири године, па нови испит и тако редом…

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy