Савет безбедности није подржао руско-кинеску резолуцију о БиХ
1 min readЗа резолуцију су гласале Русија и Кина, а 13 земаља је уздржано. Да би се усвојила, за резолуцију мора гласати девет од 15 земаља, колико улази у Савет безбедности.
Русија и Кина су предлагале да се високи представник за БиХ именује на годину дана, до 31. јула 2022. године уз затварање Kанцеларије високог представника.
Како је раније изјавио руски амбасадор у УН Василиј Небензја, Русија није сагласна са именовањем Кристијана Шмита за новог високог представника, које није легитимно и могло би угрозити све позитивно до сада постигнуто у БиХ. Прецизирано је да више нема потребе за овлашћењима високог представника, узимајући у виду напредак које су стране у БиХ постигле.
Прочитајте ЈОШ:
(ВИДЕО) Горан Шарић на тему: „Порекло Словена“ на jутјуб каналу КЦНС
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
Од јуче Русија не признаје Шмита за намесника БиХ… Свака његова одлука биће ништавна….овим покушајем Русија показује да је животно заинтересована да остане на Балкану.И остаће!
Na osnovu ovog NEIMENOVANJA novog visokog predstavnika za BIH Republika Srpska će moći da odbija predloge novopridošlog „turiste“ Kristijana Šmita.
Činjenica da Savet bezbednosti UN nije usvojio rusko-kinesku rezoluciju o imenovanju visokog predstavnika za BiH na godinu dana znači da predstavnik Nemačke Kristijan Šmit nije imenovan na tu funkciju, koja ostaje upražnjena, rekao je prvi zamenik stalnog predstavnika Rusije pri UN Dmitrij Poljanski.
„Danas Savet bezbednosti nije uspeo da usvoji rezoluciju o visokom predstavniku za BiH i SB nije odobrio kandidaturu gospodina Šmita. Upozoravali smo da su svi pokušaji naših kolega da se zaobiđe uključivanje Saveta bezbednosti u taj proces ne samo nezakoniti, nego i opasni.
Prema tome, NAKON OSTAVKE VALENTINA INCKA, TO MESTO ( VISOKOG PREDSTAVNIKA ZA BIH) OSTAJE UPRAŽNJENO“, precizirao je Poljanski na zasedanju Saveta bezbednosti.
Prema njegovim rečima, ne postoji i ne može postojati nikakva pravna osnova za drugačije tumačenje onoga što se dogodilo. Poljanski je pozvao zapadne članice SB UN da ne pogoršavaju situaciju i da se vrate normalnom i koordinisanom radu u formatu rukovodećeg komiteta.
„Želeli bismo da upozorimo naše kolege iz Saveta bezbednosti da ne preduzimaju nove nezakonite korake, posebno da ne podržavaju nezakonite štićenike na mestu visokog predstavnika. Takve kratkovide akcije samo prete da pogoršaju unutrašnju političku situaciju u BiH i mogu poništiti dostignuća međunarodne zajednice u poslednjih 25 godina“, konstatovao je predstavnik Rusije.
Најзад! Велики дан – Републико Српска!
Ne moraju da prihvate ovu resoluciju ali Nemac ništa neće moći da uradi. Na silu neće moći da ga postave pa će biti turista. Uzpaničili su se da će da se država raspadne i to će se desiti na kraju. Doći će taj momenta.
Ниту може Шмит високи предртавник бити брз подржке два потсисника дејтонског сооразума у два стална члана УН. чла
Тјеши се луди Андрија.
Sada će mjesto Šmita,rotirat se Komšić,Džaferović,Dodik a Čović uskače kad su na odmoru.
You wish Andrija!
5 сталних чланица су УСА,УК,Француска,Русија,Кина.Осталих 10 се ротирају,5 на 2 године.
Увек се знало за систем 3 + 2 како гласају и да пресуђују 10 осталих.
Ко има утицај како да гласају 10,у овом случају да ,треба да буду уздржани је одраз утицаја,ваљда.АКИОС
Sarajevo je menstrualni tampon zapadne Evrope i samo neka nastave da dovode i da primaju koje kakve Smitove i Skotove da im vode drzavu ?? Ima da ostanu jad i bijeda a RS ima svoj cilj i kad tad ima da ga ostvari jer je pitanje prirode a priroda ne moze da se izmeni vijecno ona je ziva i obnavlja se !! Zivela RS, SRBIJA. CG i SK !!!
zbogom srpski svete
Jedi g..na andrija.
Glup si pripadnice ustaškega svijeta. To je bio odličan potez Rusije i Kine, mada se znalo da rezolucija nece biti prihvacenja, jer tek sada se daje legitimet Republiki Srpski, da ne prihvaca i ne priznaje odlike tzv visokog predstavnika zato sto nije legitimno izabran.
Oni nijesu dužni da poštuju svirku mokrog Šmita. Nek uliže veto i iš!
Ili referendum. Trpjet teror do sudnjega dana nemačkog okupatora. On po Dejtonu nije predvidjen. Shodno tome ne moraju ga ni DRŽAT.