За привреду 400 милиона долара: Србија до краја године добија новац од гарантне шеме Америчке развојне агенције
Први део гарантне шеме Америчке развоје агенције ДФЦ, у вредности од 400 милиона долара, биће на располагању нашим предузећима до краја године.
Сада смо у завршним разговорима око великог споразума који треба да потпишемо, преносе Новости.
Ово је у уторак изјавио министар финансија Синиша Мали и додао да после тога следи појединачно потписивање са пословним банкама. Министар Мали очекује да ћемо до краја године имати и 400 милиона долара њихове гарантне шеме, на располагању мирко, малим и средњим предузећима.
– Добро је што је ДФЦ прихватио да дође у Србију и што је њихово седиште за цео регион управо у Београду – казао је Мали. – Ових 400 милиона долара нашим предузећима ће бити на располагању по веома повољним условима за обртна средства и ликвидност, али и за инвестиције.Када је реч о брзини реализације договореног програма са ДФЦ, министар Мали је подсетио да је у САД била смена администрације, па је тај процес успорио реализацију договореног.
– Потврда нове администрације је да су потпуно посвећени овом програму, како за нашу земљу, тако и за цео регион – истакао је Мали. – Уз то, реализацију је успорила и пандемија. Присуство ДФЦ је од великог значаја за кредибилност наше земље, али и за раст и развој српских малих, средњих и великих предузећа.
Држава неће исплатити пензионерима 20.000 динара у фебруару 2022, због избора, јер они имају континуирану подршку. У време пандемије, пензионери су добили једнократну помоћ од 4.000 динара, затим 100 евра, али и 5.000 динара у децембру 2020. Уз то, ове године ће укупно од државе добити 130 евра – рекао је министар Синиша Мали. – У јануару ове године увећали смо пензије за 5,9 одсто. Најављена помоћ од 20.000 динара односи се на све пензионере и неће бити потребе да се пријављују за ту помоћ.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
Шта је ту добро. Када су они неком народу добро донели. Мада сигурно је добро за НЕКОГА.