Ивица Дачић расписује референдум: Промена Устава Србије

Ивица Дачић
Председник Скупштине Ивица Дачић расписаће вечерас референдум о промени Устава Србије. Како је раније најављивао председник Народне скупштине референдум ће највероватније бити најављен за 16. јануар.
У Дому Народне скупштине у току је обједињена расправа о Предлогу Акта о промени Устава Србије, Предлогу Уставног закона за спровођење тог Акта и о Предлогу одлуке о расписивању референдума ради потврђивања Акта о промени Устава, чије усвајање би требало да омогући промене Устава у делу који се тиче правосуђа.
Седници, која је почела у 13 сати, присуствује и министарка правде Маја Поповић, која је изразила очекивање да ће данас парламент усвојити све предлоге како би могло да дође до промене Устава, о чему ће грађани коначни суд дати на референдуму.
Народни посланици расправљају о предлогу за промену Устава и расписивању референдума.
Министарка је рекла да чврсто верује да ће данас Скупштина Србије 2/3 већином усвоји Акт о промени Устава и Уставног закона за његово спровођење, што је, каже, важно за грађане Србије не само зато што то тражи ЕУ, или нека међународна организација.
„Очекујем да ће ЕК ценити напредак Србије“, нагласила је Маја Поповић, преноси Б92.
Додала је да је промена Устава у области правосуђа услов за даљу реформу правног система, која ће између осталог омогућити боље оцене и напредак Србије у процесу евроинтеграција.
Министарка Поповић је подсетила на разлоге за промене Устава, које имају за циљ, између осталог, повећање правне сигурности грађана, правну заштиту и суђење у разумном року.

Прочитајте још:

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Питање ће бити: „Јесте ли за промену устава.“ , што значи да га могу мењати како ко хоће па и Космет избацити кад им буде то требало. Ако се мења само део о правосуђу зашто то није у саставу питања на које се промена односи.
Posle promena ustava, koje ce omoguciti da bilo koji investitor, bilo koje nacionalnosti dodje u posed- oduzme zemlju protiv volje vlasnika. To znaci da je zakonski moguce da sva teritorija Srbije predje u ruke narko kartela iz Albanije. U roku od 5 dana zemlja pripada drugom i taj drugi, uz pomoc drzave odlucuje o visini naknade.Referendumske odluke vise nece trebati izlaznost 2/3 glasaca ili minimum podrzanosti od 75%, vec ce po novom zakonu biti dovoljna prosta vecina50%+1glas na izlaznost , bilo koju, 1000, 5000 glasova, mozda od 1%. To je novi zakon, koji ce omoguciti gradjanima pravnu sigurnost, pravnu zastiti i bla, bla, bla.( U mom komentaru ne ma psovanja, neistina . )
U čemu je onda problem? Ako je većina protiv ovih ustavnih izmena, onda izađe i zaokruži NE, a ako je za izmene zaokruži DA. Prosto i jednostavno. Pojašnjenje ustavnih izmena koje ste naveli, uopšte ne odgovara istini, već je namerno oblikovano takp da zvuči kao priprema za otimačinu od strane države. Zakon o ekspropijaciji se odnosi isključivo na otkup zemljišta za realizaciju kapitalnih infrastruktualnih projekata, od najvišeg državnog interesa. A što se tiče eventualnog pranja prljavog narko novca, njima posebni zakonini nisu potrebni. Uvek mogu da ponude cifre koje najveći broj građana ne može da odbije, za svoje nekretnine. Što uostalom i rade. Najbolji primer je crnogorsko primorje, gde je šiptarska mafija vlasnik značajnog dela.
U čemu je onda problem bio sa crnogorskim referendumom,narod izašao i većina bila za samostalnost (iako nisu dobili samostalnu i nezavisnu CG,već Milovu).
баш зато што тражи ЕУ не треба мењати!
GLASAM PROTIV !
I ja isto