ИН4С

ИН4С портал

Радовић након разговора са ДПС: Нема ништа спорно, али нијесам оптимиста

1 min read

krušo

Носилац Грађанске листе Избор Душан Радовић Крушо казао је данас, након разговора са делегацијом ДПС-а, да ништа није било спорно у односу на економска питања, али да није превелики оптимиста да ће постићи коначан договор.

Преговори о формирању власти у Херцег Новом почели су данас разговором делегације ДПС-а и Удружења грађана „Избор“,

Радовић је, након разговора, казао „Вијестима“ да су отворили проблеме, детектовали их, али да није превелики оптимиста.

С друге стране, Радио Јадран преноси да је Радовић казао дасу у разговору двије делегације лоцирани проблеми у Херцег Новом које треба рјешавати и на томе се и завршило.

Имамо сагласност обје стране око проблема приватизације ХТП Боке, Института, Бродоградилишта, Мјешовитог, ПКБ-а. Били су то конструктивни разговори„,  казао је Душан Радовић.

Преговори ће бити настављени послије Божића, а на новинарско питање шта је било спорно, он је рекао да ништа није било спорно, јер је све јасно да приватизација Боке не ваља, те да да болница Мељине има проблеме.

Свих шест изборних услова смо прешли и ништа није спорно“, казао је Радовић.

Herceg Novi 02

Он је потврдио и да је договорен јединствен став око деполитизације извршне власти.

Став је да могу да буду само двије политичке функције у општини, а то је предсједник Скупштине и предсједник Општине, а све остале да буду професионалне“, навео је Радовић.

Он је рекао да ће бити тешка политичка прича у наставку преговора, а за сада око економије све иде како треба и он је задовољан али није превелик оптимиста.

У преговарачком тиму ДПС-а били су потпредсједник партије Светозар Маровић чланица Предсједништва Далиборка Пејовић. Иако је био најављен, на преговоре није дошао члан Предсједништва Бранимир Гвозденовић.

Нико од локалних лидера ДПС-а није присуствовао састанку.

У преговрачком тиму „Избора“ су поред Душана Радовића Круша, Никша Гојковић, Мишо Шкобаљ, Шпиро Вуковић, Младен Ивановић и Тамара Вујовић.

Радовић је раније казао да владика Григорије неће учествовати у тим преговорима.

Преговори ће бити настављени сјутра разговорима Листе „Избор“ и представника СНП-а.

На изборима у Херцег Новом Демократска партија социјалиста освојила је 13 мандата, Удружење Избор десет, коалиција СНП-ДФ-НС осам, СДП и Новска листа по два.

Како Скупштина општине Херцег Новог има 34 одборничка мјеста ни једна партија, односно коалиција није успјела да освоји апсолутну власт.

Пошто је за локалну власт потребно 18 одборничких мандата, то значи да је ДПС далеко од тога да преузме Херцег Нови, осим у случају да му нека од главних опозиционих изборних листа не притекне у помоћ.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

3 thoughts on “Радовић након разговора са ДПС: Нема ништа спорно, али нијесам оптимиста

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy