ИН4С

ИН4С портал

Абазовић: Враћамо у процедуру „антимафија закон“, Влада да каже зашто не жели одузимати имовину од криминалаца

1 min read

Дритан Абазовић, фото: Борис Пејовић/Вијести

Влада треба да одговори грађанима због чега не жели да одузима имовину од криминалаца, казао је предсједник Грађанског покрета УРА Дритан Абазовић.

Он је најавио да ће та партија у октобру предложити три законска рјешења, чији је циљ помоћ грађанима и државном буџету.

„Влада, умјесто да смишља начине како да повећа своје приходе без намета за грађане, ради супротно“, рекао је он на прес конференцији посланичког клуба ГП УРА у Скупштини.

Абазовић је најавио да ће у процедуру вратити „антимафија закон“.

„Враћамо га у процедуру зато што су промијенили овај закон у циљу добијања ИБАР-а и послије четири мјесеца, одузета имовина износи тачно нула еура… Предлажемо рјешење које је одрживо, кроз грађански поступак, без чекања правоснажних пресуда, јер су грађани свједоци, а и ми сами, да правоснажне пресуде у Црној Гори не долазе никада, или у неком дугом временском периоду“, рекао је Абазовић.

Каже да Влада треба да одговори грађанима „због чега не жели да одузима имовину од криминалаца“.

„Због чега жели да стави руку у џеп грађана кроз ПДВ, кроз смањење доприноса за ПИО, а не жели или жели да заштити имовину криминалаца, мислим да је то право питање“, додао је.

УРА сматра да би „антимафија закон“ био ефикасно рјешење за побољшање државних прихода.

Рекао је да ће та партија предложити и Закон о професионалној рехабилитацији, а који се односи на особе са инвалититетом.

„Злоупотребе које су сада на снази су заиста велике. Некад је тај фонд износио седам, осам до 10 милиона еура, сад је то достигло цифру од 34 милиона еура“, казао је Абазовић.

Циљ је, како наводи, да особе са инвалидитетом не буду „закинуте“ и да „привредници који овај новац користе кроз злоупотребу, то више не раде“.

Абазовић је најавио да ће УРА предложити и Закон о зарадама у јавном сектору, рекавши да је спорна ставка тог закона накнада коју примају функционери након престанка функције.

„Само је у јулу именовано више од 250 функционера. Ако овоме додамо и хиљаде других који су именовани у годину дана, треба да знамо да ће, по престанку њихове функције, на бијелом хљебу да живи на хиљаде људи широм Црне Горе“, додао је.

Каже да је УРА за системско рјешење промјене тог закона.

„То ће подразумијевати три основна правца. То је временско ограничење трајања мандата, у смислу ко може бити корисник; висина накнаде, која је сада пуна висина накнаде, па људи примају након престанка функције по двије, три хиљаде мјесечно… Дакле, висина накнаде мора да се одреди и да се за одређене категорије функционера у потпуности укине“, рекао је Абазовић.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *