Аџић: Погрешна политика власти према сјеверу ЦГ враћа се као бумеранг
1 min readДугогодишња погрешна политика и неодговоран однос власти према сјеверу Црне Горе враћа се као бумеранг све већом миграцијом станoвништва из ове регије, казао је Данијел Аџић, члан Предсједништва Демократске Црне Горе.
„Зашто је власт свих ових година презирала проблеме у којима се налазе грађани на сјеверу питање је за озбиљну анализу“, додао је Аџић.
Он каже да ако имамо у виду да је управо на сјеверу власт имала највећу подршку и најоданије бирачко тијело, логично је да се запитамо, зашто макар мало нијесу радили на поправљању животног стандарда грађана, него су својим нечињењем као и погрешним чињењем учинили све да ситуација коначно добије свој неизвјестан облик.
„Јефтино подмићивање нужданих грађана и празна обећања да ће се ситуација покренути са мртве тачке су све што је власт чинила за грађане сјевера“.
Каже да свих ових година колико су на власти, ништа конкретно нијесу учинили да коначно оживе ову регију. „Огроман потенцијал и природни ресурси које сјевер посједује могу бити значајни за опоравак читаве државе“.
„На јачању и промовисању туризма се ништа не ради„. Аџић сматра да су погрешне приватизације задале тежак ударац општинама и бившим радницима. „Само у Бијелом Пољу је у привреди некада било запослено преко десет хиљада радника, док их сада нема ни стотину“.
„Узмимо као један од примјера погрешне и недомаћинске политике, фабрику минералне воде “Рада”, из Бијелог Поља, која је са својим богатим изворима велики потенцијал и од које се може направити квалитетан бренд. Умјесто да извозимо минералну воду, власт из њима познатих разлога форсира увоз производа лошијег квалитета из сусједних држава и тако спречавају да “РАДА” буде заступљена чак и на домаћем тржишту. Несхватљиво!“, истиче Аџић у саопштењу.
Додаје да је још један у низу негативних примјера и Вунарски комбинат, такође из Бијелог Поља, који је можда и најбољи показатељ катастрофалног стања и односа власти према сјеверу.
„Свих ових година надлежни ћуте када је случај “Вунко” у питању. Овај некада гигант текстилне индустрије је запошљавао око три хиљаде радника, а сада је претворен у рушевину, која само потврђује да се на том мјесту, не тако давно чуо хук машина и пјесма задовољних радника, поносних на своје производе, од којих су лијепо живјели и радовали се животу“, додаје он.
Каже да страшан епилог ове приче јесте да су многи профитирали управо на овим рушевинама.
„Поставља се питање, гдје је новац од продаје дијела имовине фабрике и машина, и због чега радници нијесу добили отпремнине које им по закону припадају? Скандалозно је како нико не проговара о овом случају који има облике тешког криминала. Дакле, о измиривању обавеза према радницима нико и не помишља“.
Аџић каже да звучи апсурдно, али да је чињеницама поткријепљено да се све чини како би се ова регија додатно паралисала, а самим тим грађани довели на руб егзистенције и бивствовања.
„Период пред нама је изузетно важан, јер се под хитно мора спријечити расељавање сјевера. Равномјеран регионални развој је једина шанса за опоравак сјевера„, закључује Аџић у саопштењу.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

