Амбасада САД у Приштини наредила да се ратификује Споразум о демаркацији границе ЦГ и тзв. Косова
Америчка амбасада у Приштини позвала је данас Скупштину тзв. Косова да ратификује Споразум о демаркацији границе с Црном Гором.
„Остајемо у потпуности увјерени – послије значајног разматрања стручњака владе САД – да је линија разграничења успостављена споразумом тачно нацртана. Дошло је вријеме да се стави тачка на расправе и неслагања која само штете Косову, наносе штету кредибилитету Косова у иностранству и отежавају способност грађана Косова да слободно путују“, наводи се у саопштењу амбасаде САД у Приштини.
У саопштењу се додаје да је тај споразум „добро, исправно и коректно разграничење између двије веома пријатељске сусједне земље“.
„Позивамо Владу Косова да одмах поново поднесе инструмент ратификације Скупштини Косова, а посланике да га ратификују без даљег одлагања„, наводи се у саопштењу.
„Вријеме је да се стави тачка на политичку опструкцију Косова како би Скупштина и Влада могле да почну са стварањем напретка на другим виталним питањима у име грађана Косова“, навела је америчка амбасада.
Сједница Владе лажне државе Косова на којој је требало да буде утврђен предлог закона о разграничењу са Црном Гором одложена је данас и биће одржана послије сједнице Скупштине на којој се гласа о повјерењу Влади.
„Послије дискусија коалиционих партнера Демократске партије Косова (ДПК) – Демократског савеза Косова (ДСК) којима су присуствовали и представници САД постигнута је сагласност да се сједница Владе, на којој ће бити размотрен Предлог закона о ратификацији споразума о граничној линији Косова и Црне Горе, одржи послије сједнице Скупштине Косова која ће бити одржана у сриједу“, наводи се у саопштењу.
Како се наводи, ратификација споразума о разграничењу са Црном Гором једно је од најзначајнијих питања за „будућеност грађана и државе Косово“.
На дневном реду скупштинске сједнице, заказане за сриједу, је гласање о (не)повјерењу Влади тзв. Косова којом предсједава Иса Мустафа.
Политички аналитичари оцијенили су да је данашња одлука да се разграничење са Црном Гором разматра послије захтјева за изгласавање неповерења у суштини притисак на ДПК да њени посланици не гласају за предлог опозиције за смјену Владе.
Аналитичари су оцијенили да би послије евентуалног изгласавања неповјерења Влади Мустафа могао да окриви ДКП за неуспјехе у вези са укидањем виза грађанима Косова* и разграничења са Црном Гором.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
kao albanci neće pa ih amerikanci tjeraju da potpišu. budite uvjereni da se ovo radi na štetu crne gore. poznata američka politika. ko upravlja kosovom i kosovskim rukovodstvom. upravljaju amerikanci. znači ti isti amerikanci su naredili kosovarima da se bune a oni kao gase vatru. stara fora. problem je opozicija u crnoj gori koja nije američka i koja bi dobila još jedan argument protiv antinarodne i anticrnogorske vlasti u crnoj gori.
Više se pita jedna američka ambasada, nego zajedno i kosovska i crnogorska vlada.
Шта представљају Косово и Црна Гора ? Ко њима управља ? Ко им одређује политику? Јесу ли то протекторати или резервати Америке? У сваком случају још један доказ да нису суверене земље.