ИН4С

ИН4С портал

Америчка војска запленила сервере ЦИА у Франкфурту?

1 min read
Наводи се да је америчка војска последњих дана извршила рацију у Франкфурту у којој су наводно заплењени сервери. Наводи се да је реч о серверима виртуелне компаније америчке обавештајне службе ЦИА.

Директорка ЦИА Ђина Хаспел

Наводи се да је америчка војска последњих дана извршила рацију у Франкфурту у којој су наводно заплењени сервери. Наводи се да је реч о серверима виртуелне компаније америчке обавештајне службе ЦИА. Све више извора потврђује да се рација догодила, адвокат који ради са Трамповом председничком кампањом Сидни Пауел открила је да ЦИА, према њеним информацијама, није умешана у саму операцију.

„Имам три извора о овоме … Сви су максимално поуздани“, рекао је бивши новинар Фокс Њуза Адам Хосли, добитник награде Еми, на твитеру о недавним наводима о рацијама у Немачкој

У Франкфурту постоје или су постојале просторије одакле је ЦИА спроводила тајне операције за надгледање и манипулисање изборима широм света, потврдили су извори Хослиу. Већ у марту 2017. Викиликс је открио да ЦИА има базу за тајно хаковање у Европи, на Блиском Истоку и у Африци, као и у америчком конзулату у Франкфурту.

Према Хослијевим изворима, подручје на којем је требало да се изврше рације имао је сервере и виртуелну компанију коју су користили као покриће. Хосли није могао да потврди да ли је рација повезана са америчким изборима. Иако остали извори нису имали информације да потврде рацију, један извор је потврдио да се рација догодила.

Као што је открило Зидојче Цајтунг у марту 2017. године, „Американци су развили густу мрежу база и виртуелних компанија у кругу од 40 километара око Франкфурта“.

Дан касније, новинар Њузмакса Емералд Робинсон потврдио је информације о рацијама у Немачкој. „Извор из круга националне безбедности потврдио је да је „ дио хардвера обезбеђен у Немачкој“,  објавио је вест Робинсон.

Пре неколико дана, адвокат Сидни Пауелл , која са Трамповом председничком кампањом ради на истраживању изборне преваре, рекла је Њузмаксу о наводној рацији на серверима . Пауел је наводно била добро обавештена о томе шта се дешавало на нивоу тајних служби преко свог познанства са генералом Мајклом Флином , којег је такође заступала у случају веза са Русијом, и побринула се да оптужница на крају падне, иако су га агенти дубоке државе претходно приморале да се изјасни кривим , тако што су вршоли притиском на његову породицу.

ЦИА није била умешана у рацију.

Пауел је, између осталог, рекла да ЦИА није учествовала у рацији на сервере у Немачкој. Ако је, у ствари, реч о рацији у просторијама америчке обавештајне агенције, ово би потврдило тврдње Хослијевих извора о коришћењу виртуелне компаније. Пауел је такође пре неколико дана позвала на оставку директорке ЦИА-е Ђине Хаспел.

У међувремену, дневник за геополитику и међународне односе Грејтт Гејм Индија извештава да се препад на сервере у Немачкој догодио у просторијама Скитла. Каже се да компанија има дугу историју изборних превара искориштавањем софтверских рањивости у неколико земаља. Занимљиво је да је шпанска компанија Скитл у стечају, али да су и даље укључени у бројање гласова на америчким изборима. Информације које је Хосли, добио из својих извора такође се поклапају са овим.

КОВ САД и Скитл званично поричу, нико не пита друге родове америчке војске Званично, Скитл је негирао да је компанија била умешана у изборне преваре у САД-у. Притом је компанија порекла да има простор у Франкфурту. Међутим, признали су да су у Франкфурту имали сервере који су требали да буду везани за „одређени пројекат за Европски парламент 2019“. Према Скитлу, ови сервери су угашени у септембру 2019.

На питање АП- а Војске Сједињених Држава (УС КОВ) да ли су умешани у препад на сервере у Немачкој, амерички портпарол КОВ-а рекао је следеће: „Ове тврдње су погрешне“. Амерички КОВ је један од шест родова америчке војске. Према доступним подацима, у Немачкој има 25.423 припадника америчке војске, 444 припадника морнарице, 411 припадника морнаричког корпуса, 12.946 припадника ваздухопловства и 11 припадника обалске страже.

Прочитајте ЈОШ:

После УСА избора: Немци губе поверење у УСА-демократију

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *