Аргентина у 106. минуту избјегла пораз, навијачи Марока прекинули меч

Олимпијске игре у Паризу су почеле праском. И то буквално – фудбалери Аргентине су у 106. минуту стигли до ремија против Марока (2:2), што је био сигнал за навијаче афричког тима да направе лом. Прво су петардом гађали „гаућосе”, а потом су их десетине улетјеле на терен, тражећи неку своју правду. Играчи су се разбјежали, па није ни одсвиран посљедњи звиждук. Занимљиво, на сајту Фифе још пише да меч траје, те да га је судија само прекинуо.

Осим по прекиду, утакмица која је званично отворила ОИ памтиће се и по феноменалној акцији Лавова Атласа – Илијас Ахомаш из Виљареала је феноменално петом проиграо Билала ел Хануса, а он одлично прослиједио лопту до Суфијана Рахимија, који је био на правом мјесту и погодио за 1:0.

Брзно након изласка из свлачионица Ахомаш је опет заблистао, изборио пенал у дуелу са Хорхеом Солером, а Рахими, један од тројице играча старијих од 23 године, рутински га реализовао за 2:0.

„Гаућоси“ су смањили у 68. минуту, поготком најмлађег сина Дијега Симеонеа, 21-годишњег Ђулијана, на асистенцију Солера.

Судијска надокнада је била чак 15 минута, а у 106. је искусни голман Мунир прво скренуо лопту након јаког шута Николаса Отамендија до пречке, потом је „греду” погодио и Бруно Амионе, али је Кристијан Медина из Боке био на правом мјесту и погодио за коначних 2:2.

Тада је наступио хаос…

Тим Хавијера Масћерана у наредном колу групе Б игра са Ирак, док ће се Мароко састати са сјајном Украјином.

У групи Ц, Шпанија је на паришком „Парку принчева“ надвисили Узбекистан – 2:1.

Марк Пубиљ је донио предност „рохи“ у 29. минуту, у надокнади 1. полувремена из пенала изједначио ас из Серије А Елдор Шомуродов, да би 23-годишњи Серхио Гомес из Виљареала за три минута прешао пут од трагичара до јунака – у 59. му је Абдувахид Нематов одбранио једанаестерац, али га је у 62. савладао.