ИН4С

ИН4С портал

Банка Русије намјерава да забрани криптовалуте?

Дигитална имовина је законом дефинисана у Русији, али се не може користити као средство плаћања, пошто влада сматра да би могла да се злоупотријеби за прање новца или за финансирање тероризма.

криптовалута

Централна банка Русије намјерава да забрани криптовалуте у земљи, јер раст крипто трансакција види као ризик по стабилност домаћег финансијског система, пренио је Ројтерс позивајући се на изворе блиске руском монетарном регулатору.

Дигитална имовина је законом дефинисана у Русији, али се не може користити као средство плаћања, пошто влада сматра да би могла да се злоупотријеби за прање новца или за финансирање тероризма.

Како преноси Ројтерс, централна банка сада разговара с тржишним играчима и стручњацима из те области о могућој забрани, која би се, ако буде донесена, могла примијенити на нове куповине крипто имовине, али не и на постојеће портфеље.

Тренутни став Банке Русије је наводно “потпуно одбацивање“ свих криптовалута.

Британска агенција додаје да је на њен захтјев за коментаром овим поводом, централна банка одговорила да припрема савјетодавни извјештај у којем ће изнијети свој став о том питању.

Према подацима руске централне банке, годишњи обим трансакција криптовалута које обављају грађани Русије износи 5,0 милијарди долара. У извјештају о финансијској стабилности, објављеном прошлог мјесеца, регулатор је навео да су Руси међу свјетски најактивнијим учесницима на тржишту криптовалута, преноси Раша тудеј.

Замјеник руског министра финансија Алексеј Мојсејев је изјавио у октобру да нема планова за забрану куповине криптовалута у иностранству или коришћење крипто новчаника у иностранству.

Руски медији су прошлог мјесеца извијестили да влада намјерава да опорезује рударе криптовалута, јер рударење сматра пословном активношћу чије би признавање као такве омогућило властима да регулишу ову сферу и убирају порезе.

Централна банка Русије такође планира да изда свој дигитални новчић.

Није црногорски ако није српски; илустрација: ИН4С
Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

1 thoughts on “Банка Русије намјерава да забрани криптовалуте?

  1. Centralna banka Rusije nije pod kontrolom ruske vlade a novac je za državu kao krvotok za organizam. Drugo, oligarsi Rusije ( cca 90% ne- ruskog porijekla: većina ih ima Izraelsko državljanstvo) godišnje iz Rusije iznese 150-200mlrd amer. dolara na zapad i na egzotična of-šor ostrva i tako „piju krv“ Rusiji. Putin ne vlada sa dvije bitne vertikale društva: novcem i oligarsima a koji su povezani sa prvonavedenim. Putin vlada vojskom i obavještajnom službom. No, ni posljednja se nije nešto pokazala. Dozvoliti puč u Ukrajini ( a koja je kolijevka ruske državnosti, prva ruska država je tu nastala, ljeta Gospodnjeg 897.godine) a da su godinu ranije na parlamentarnim izborima u toj tvorevini nastaloj boljševičkom revolucijom ruske i pro- ruske stranke pobijedile u srazmjeru 60:40 je propust koji se na prašta. Ne prašta se jer je sada NATO otprilike tamo gdje je Woermacht bio proljeća ’42. godine a prije operacije „Blau“ ( blau= plavo) i prije juriša na Staljingrad i Kavkaz. Dok su zapadnjaci vrijedno i podmuklo radili na postavljanje globalističke vlasti u Ukrajini ( koja je od navedene načinila pustoš, glad, čemer i jad u svakom smislu) Putin je ‘ladio međunožje u Sočiju na ZOI i potrošio 50 mlrd dolara. Prvi su po sopstvenom priznanju potrošili za Majdanski puč 10 puta manje ili 5 mlrd. dolara.
    Politička volja onih 60% nije nestala, mada je zabranjivana, proganjana, premlaćivana a ne rijetko i ubijana. Jedina šansa za Ukrajinu da se vrati tamo gdje je oduvijek pripadala u svakom smislu ( istorijskom, jezičkom, sudbinskom, vjerskom, etničkom, smislu po krvi i po zajedničkom istorijskom iskustvu jer Kijevu nikako ne može biti bliskiji Brisel, Berlin ili Vašington od Moskve, Rostova ili St. Petersburga) je nešto što se dogodilo u Crnoj Gori prije dvije godine. A možda je i počelo: na litijama u Kijevu pored Kijevsko- Pečevske lavre, bilo je preko 150 ooo ljudi, vjernika Moskovske patrijaršije.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy