ИН4С

ИН4С портал

Бербок: Не губити време у приближавању Западног Балкана ЕУ

Фото: Б92

Немачка министарка спољних послова Аналена Бербок сматра да више не треба губити време када је реч о приближавању земаља западног Балкана Европској унији.

Бербок се још једном изјаснила за брз напредак у погледу приступа држава западног Балкана ЕУ, пише Дојче веле.

„Не треба више губити време на интеграцији и приближавању. Шест земаља западног Балкана не само што географски припадају срцу Европе, већ и политички“, рекла је Бербок након разговора са новом словеначком министарком спољних послова Тањом Фајон у Берлину.

Према мишљењу Бербокове, не сме постојати, како је навела, „ништа на Балкану у којој би се Русија или други актери могли учврстити“.

Што се тиче Босне и Херцеговине, Бербок је рекла да се одлука о статусу кандидата не доноси због унутрашње политичке ситуације, где се, према њеној оцени, интензивира курс Републике Српске на отцепљењу од државе у целини.

Није црногорски ако није српски; илустрација: ИН4С
Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

7 thoughts on “Бербок: Не губити време у приближавању Западног Балкана ЕУ

  1. Važni politički centri Eu-rope su Brisel, Berlin, Pariz, London odakle se ispostavljau zahtevi državama sluškinjama (neokolonijama). A, Beogradu se u upućuju najteži zahtevi, prema tome Beograd- Srbija ne može biti politički centar Evrope.

    Srce Evrope – geografski centar Evrope nalazi se u selu Purnuškes oko 10 km severno ( 15 km od centra) Viljnusa glavnog grada Litvanije.
    Države Centralne Evrope su: Nemačka, Poljska, Češka, Slovačka, Švajcarska, Lihtenštajn, Austrija, Madjarska, Slovenija.
    Države Jugoistočne Evrope su: Hrvatska (ponekad je svrstavaju u Centralnu Evropu), BIH, Srbija, Crna Gora, Rumunija, Bugarska, S. Makedonija, Albanija i evropski deo Turske (istočna Trakija).

    Za države jugoistočne Evrope bitan je ceo istočni deo Evrope u kom su Rusija, Belorusija, Ukrajina Moldavija, zatim države jugozapadne Azije: Turska, Sirija, Irak, Iran, ima ukupno 14-15 zemalja.
    Iz regiona južne Evrope najbliža nam je Grčka, a prilično blizu su nam i države severa Afrike.

    Kad smo bežali od Vas ostavili smo srpska groblja ne samo u Grčkoj nego i na severu Afrike, prema tome jasno je da ne pripadamo centralnoj Evropi.

  2. Да цепам дрва и танцупам у џемперу и приглавцима по кући ускликујући ето ти Путине. Примамљиво, терај се што даље од нас па танцупај сама

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *