„Бери грожђе“ није злостављање: Окончана истрага у случају Јуретића
1 min readОсновно државно тужилаштво окончало је истрагу у случају притвореника Владана Јуретића јер нијесу нашли основ за кривично гоњење било које особе.
Ово је Побједи саопштено на питање да ли је окончана истрага поводом снимка који је објављен а из којег произилази да су Јуретића цимери злостављали у притворској ћелији.
“Поступајући тужилац у Основном државном тужилаштву у Подгорици нашао је да у овом предмету нема основа за кривично гоњење ни за то, нити било које друго кривично дјело за које се гоњење предузима по службеној дужности”, наводи се у одговору достављеном Побједи, који потписује портпаролка и тужитељка Милица Мандић.
Средином јануара дневник Вијести је објавио фотографије грађевинског инспектора Владана Јуретића из затворске собе на којим се види како притвореници инспектора тјерају да ради вјежбе “да бере грожђе” или му везаном наређују да не смије да падне, док му је уз тијело платном причвршћена танка дрвена палица, на чијем је врху нешто што подсјећа на јабуку…
Из управе УИКС-а након објављивања тих кадрова саопштили су да је Јуретић у свим контактима са службеницима УИКС-а, својим адвокатом и представницима Канцеларије заштитника људских права и слобода, негирао да је био изложен било каквом злостављању од стране других притвореника.
Одмах је услиједило и премјештање Јуретића у једнокреветну собу иако су тада из УИКС-а објаснили да је грађевински инспектор више пута, и писаним путем и усмено, захтијевао да буде враћен у просторију у коју је раније био смјештен са осталим притвореницима, тврдећи да медијски наводи о његовом наводном злостављању нијесу тачни и да је неправедно, без своје кривице, измјештен и изолован од осталих притвореника.
Основно државно тужилаштво одмах је формирало предмет о овом случају и након нешто више од четири мјесеца закључило да у овом случају ниједна особа није починила кривично дјело.
Грађевински инспектор Јуретић ухапшен је у новембру прошле године и од тада се налази у притвору. Њему се лисице стављене због давања мита, а тада је ухапшен и његов колега Зоран Бошковић. На оптужници је и будвански инвеститор Бошко Ненезић који се терети за давање мита.
Суспендовани службеници Министарства одрживог развоја и туризма ухапшени су 1. новембра прошле године након емитовања ТВ снимка на којем се види како инвеститор Ненезић у једном угоститељском објекту предаје 5 000 евра Бошковићу како би му дозволили наставак градње упркос истеклој дозволи.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму: