ИН4С

ИН4С портал

Благодатни огањ из Јерусалима стиже у Русију на Ускрс

Фото: Спутник

Фонд Андреја Првозваног ће доставити Благодатни огањ из Јерусалима у Русију 16. априла, на Ускрс.

„Делегација Фонда Андреја Првозваног ће специјалним летом доставити Благодатни огањ из Храма Васкрсења Христовог из Јерусалима у Москву 16. априла. Благодатни огањ ће бити пребачен у Храм Христа Спаситеља током ноћног богослужења а затим подељен у још 11 престоничких храмова“, рекли су Спутњику у прес служби фонда.

Такође ће бити пребачен у више руских градова.

Подсетимо, сваке године православни ходочасници из целог света окупљају се у цркви Гроба Господњег у источном Јерусалиму уочи православног Ускрса.

Верници се моле и пале бакље и свеће из пламена за који верују да је чудесно запаљен у Исусовом гробу у цркви.

Након обреда силаска Благодатног огња, пламен се авионом преноси у друге православне заједнице у Грчкој, Русији, Украјини, Србији и Грузији.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy