ИН4С

ИН4С портал

Ближи ли се крај ери Фејсбука?

1 min read

facebook-unfollowЕнглески научници спровели су истраживање којим је утврђено да друштвена мрежа Фејсбук више није занимљива и да им служи тек за комуникацију са старијим члановима породице.

Према подацима истраживања, млади замењују Фејсбук једноставнијим друштвеним мрежама попут Твитера и Снепчета.

„Младе је срамота када се повезују са Фејсбук. Ове године је забележен пад популарности ове друштвене мреже, а млади се све више интересују за друге друштвене мреже, док њихови старији рођаци и родитељи и даље користе Фејсбук. Некада су родитељи били забринути јер су њихова деца користила Фејсбук, а сада управо они захтевају од младих да користе ту мрежу и пишу постове о свом животу. Родитељи су научили да користе Фејсбук и сматрају да је та мрежа начин за повезивање породице и очувања контакта. Као резултат тога, млади се окрећу другим друштвеним мрежама. Фејсбук више није интересантан младим људима када им нпр. мајка пошаље захтев за пријатељство“, изјавио је професор Данијел Милер с Универзитетског колеџа у Лондону.

У истраживању су анализирани млади људи од 16 до 18 година из осам земаља током 15 месеци. Резултати су показали да њихово интересовање за Фејсбук опада, и да се окрећу мањим и једноставнијим друштвеним мрежама попут Твитера и Снепчета, као и да користе апликације попут “Vacapa“ (WhatsApp), иако су свесни да ништа не може да се пореди са Фејсбуковом.

„Млади људи знају да је Фејсбук технички бољи од Твитера или Инстаграма, али да то није увек најбољи начин да их привуку млади корисници“, казао је Милер.

Апликација “WhatsApp“ надмашила је Фејсбук и постала број један када је реч о услугама као што је размењивање порука, а популарност Снепчета је последњих месеци знатно порасла јер омогућава размену порука, које се касније саме бришу с циљем очувања приватности.

Снепчетт тврди да се путем ове услуге дневно размени 350 милиона порука, а наводно је компанија одбила понуду Фејсбука од три милијарде долара. Истраживањем је утврђено да млади људи користе Снепчет за комуникацију са блиским пријатељима, “WhatsApp“ за комуникацију с познаницима, а Твитер за праћење активности других људи.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *