ИН4С

ИН4С портал

Бојанић: Машиновође не третирати као окривљене већ као свједоке

Министарство капиталних инвестиција предузима све активности које се односе на адекватнији третман професије машиновође, а све на основу Закона о жељезници, Закона о безбједности, организацији и ефикасности Жељезничког превоза.

Младен Бојанић

Данас је у просторијама Министарства капиталних инвестиција одржан састанак инициран од машиновођа Жељезничког превоза Црне Горе АД Подгорица, којем су присуствовали министар капиталних инвестиција Младен Бојанић, државни секретар Зоран Радуновић, в.д. генералне директорице Директората за жељезнички саобраћај Драгана Лукшић, главни инспектор за жељезнички саобраћај Веселин Мандић, као и предсједник одбора Директора Веселин Ивановић и извршни директор ЖПЦГ Славен Шестовић. Повод састанка је незадовољство машиновођа третманом њиховог колеге Николе Перовића од стране Тужилаштва у случају незгоде од 4. септембра 2021. године.

„Сви присутни су сагласни да се под хитно предузму мјере да менаџмент Жељезничког превоза, правна служба, Првостепена и Другостепена комисија за ванредне догађаје на жељезници, приликом настанка ванредног догађаја на лицу мјеста предоче државном тужиоцу све законске прописе који се односе на област жељезничког саобраћаја, како се не би поновила ситуација да се машиновођа третира као окривљени, већ као свједок, а нарочито у случајевима кад је евидентно да је свој посао обављао савјесно. Наравно, остављамо правосуђу да у складу са својим овлашћењима установе чињенично стање и да, уколико је било пропуста, процесуирају све одговорне.“, истакли су.

Министарство капиталних инвестиција предузима све активности које се односе на адекватнији третман професије машиновође, а све на основу Закона о жељезници, Закона о безбједности, организацији и ефикасности Жељезничког превоза.

Није црногорски ако није српски; илустрација: ИН4С

Прочитајте још:

(ФОТО) Како Хрвати гледају на своје „ближње“ – Црвене Хрвате

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

1 thoughts on “Бојанић: Машиновође не третирати као окривљене већ као свједоке

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy