Братић ће координирати Народним музејем
Непуних мјесец дана након што је именован, Живко Радовић поднио је у четвртак оставку на мјесто директора Народног музеја Црне Горе (НМЦГ).
То је учинио након што није прихваћен његов захтјев за мировање радног односа у Музеји и галерије Подгорице, јавној установи чији је оснивач Главни град, а гдје је Радовић запослен као конзерватор.
Тај разлог је јуче “Вијестима” саопштен из Министарства просвјете, науке, културе и спорта (МПНКС), уз оцјену да је мировање радног односа у оваквим случајевима уобичајена пракса.
Радовић је у телефонском разговору са новинарком “Вијести” одбио да образложи подношење оставке на мјесто директора НМЦГ и истакао да ће, уколико промијени одлуку или осјети потребу да своје разлоге подијели са јавношћу, контактирати медије.
Према незваничним сазнањима “Вијести” из овог ресора, радом Народног музеја ће до даљег координирати министарка просвјете, науке, културе и спорта Весна Братић. Уз оцјену да је та функција захтјевна из више разлога и да је мало оних који за њу испуњавају услове, из ресора културе је речено да су “у процесу тражења одговарајућег кадра за директора НМЦГ”.
На питање “Вијести” да ли су се оставком Радовића јавили проблеми у раду НМЦГ, из МПНКС кажу да је једина нелагодност била та што Радовић није издао налог за исплаћивање плата запосленима прије него је дао оставку, али је то у петак у кратком року ријешено и “није било злонамјерно”.
”Током јучерашњег дана, све потешкоће око представљања и организовања рада ЈУ Народног музеја Црне Горе, потписивање аката и располагање буџетским средствима су превазиђене, чиме су створени услови да запослени, неки данас, а неки најкасније у понедјељак приме своје личне дохотке”, саопштио је у суботу медијима менаџер за програмске политике и планирање НМЦГ, Иван Мијановић.
На 38. сједници одржаној деветог септембра, Влада Црне Горе је донијела Рјешење о именовању Живка Радовића за директора Народног музеја, након што је са те функције разријешила Анастазију Мирановић.
”Чланом 47 став 1 Закона о култури је предвиђено да директора и пословног директора јавне установе, чији је оснивач држава, именује и разрјешава Влада, на предлог ресорног Министарства. Како је Министарство просвјете, науке, културе и спорта, Одлуком Владе, преузело права и обавезе ранијег Министарства културе, то је неспорно оно надлежно да Влади предложи именовање директора Јавне установе Народни музеј Црне Горе. За директора Јавне установе може се именовати афирмисани умјетник или афирмисани стручњак у култури. Именовани Живко Радовић је сликар конзерватор. У свом дугогодишњем радном ангажману вршио је рестаурације неколико манастира на територији Црне Горе. Члан је комисије за праћење стања споменика културе, као и ауторског тима “Студија стања културне баштине у Подгорици”. У периоду од 2005. године до 2017. године приредио је четири изложбе”, пише, између осталог, у образложењу.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
a da joj nije malo :)))))))) Kapacitet je to, ona ne zna koliko ne zna!
gospođi ministarki dosadili stadioni, ide u muzeje
????СРАМОТА И СКАНДАЛ – ГРАДОНАЧЕЛНИК ПОДГОРИЦЕ ИВАН ВУКОВИЋ СПРИЈЕЧИО ПОЗНАТОГ КОНЗЕРВАТОРА ЖИВКА РАДОВИЋА ДА ПРЕЂЕ НА РАДНО МЈЕСТО ДИРЕКТОРА НАРОДНОГ МУЗЕЈА НА ЦЕТИЊУ
Непуних мјесец дана након што је именован, Живко Радовић поднио је у четвртак оставку на мјесто директора Народног музеја Црне Горе (НМЦГ). То је учинио након што није прихваћен његов захтјев за мировање радног односа у Музеји и галерије Подгорице, јавној установи чији је оснивач Главни град, а гдје је Радовић запослен као конзерватор.