Британија је ,,банана држава“: Свјетски медији о избору новог британског премијера
1 min read
Избор новог британског премијера Риши Сунака , након оставке премијерке Лиз Трас због контроверзног буџета, изазвао је реакције у свијету али и јаке реакције унутар самог Уједињеног Краљевства. Најновији натписи о начину његовог изгласавања, те о богатству премијера Риши Сунака, довели су и до констатација да је ,,Британија банана држава“.
Наиме, листови попут британског ,,Индепендмента“ и ,,Дијали рекорда„, те њемачког ,,Шпигла“ негативно су окарактерисали избор британског премијера наводећи, између осталог, да је изабран без иједног добијеног гласа од стране британског народа.
Шта оваква политичка дешавања доносе у дугој историји британске демократије и какав ће то имати утицај на свјетске социо-политичке токове, остаје да видимо.
Подсјетимо, Риши Сунак на чело британске владе долази после оставке Лиз Трас, која је напустила премијерску функцију после само месец и по дана. Трасова је предводила британску владу после оставке Бориса Џонсона.
Нови лидер владајуће британске Конзервативне партије и будући премијер, одржао је састанак затвореног типа са посланицима Конзервативне партије и током њега одржао говор у ком је одбацио могућност одржавања парламентарних избора, рекли су посланици који су били присутни.
Он је рекао конзервативним посланицима да му је приоритет постизање економске стабилности, а да ће затим настојати да испуни предизборна обећања странке из 2019. године, изјавио је посланик Иан Данкан Смит, пренео је Ројтерс.
Сунак је, такође, рекао посланицима да ће „сва крила“ странке бити присутна у његовом кабинету, пренели су британски медији.
Риши Сунак је први британски премијер азијског порекла. Такође, он је први премијер који није белац и најмлађи је премијер Велике Британије још од 1812. године.
Сунак (42) је дипломирао филозофију, политику и економију на Линколн универзитету у Оксфорду, а касније је стекао диплому мастера пословне администрације на Стенфорд универзитету у Калифорнији.
Ожењен је Акшатом Мурти, модном креаторком која је ћерка индијског милијардера Н. Р. Муртија, са којом има двоје деце.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Jes banana, oni jedu, a nama kora da klizamo. Neće ni ovaj Bananamen dugo.
Banana, banana. Samo što i dalje oni kroje kapu većini svijeta, a ne obratno.
Bolje da imamo Roma za predsjednika a ne Bitangu da nas dijeli.
Par pojašnjenja u vezi ovog momka. Indijac poreklom, bogatun, tast mu još bogatiji, žena modna kreatorka (nije pored tate morala da radi pa nešto mora da bude), studije na bogatunskom faxu u Engleskoj ali master studije na bogatunskom Stenfordu u USA. E to vam sve govori zašto je naslov „banana state“. Ovaj nit voli što je poreklom to što jeste, priča engl sa boljim akcentom od ovih iz centra Londona, nije ga narod ni glasao ali realno i ne bi ( englezi su merna jedinica za rasizam) i radiće šta mu kažu gazde! Kralj Ćarls se rukovao sa njim, što je saglasnost da dodje na poziciju, a kralj Čarls baš i ne želi da se rukuje sa „malo tamnijim“ podanicima (imate video klip na tu temu). Ovaj je dosta pametniji od prethodnice, koja je išla u sirotinjske škole i izgleda da su je greškom stavili za PM, iako je poslušnik prve vrste *pritisnuću dugme za nuklearne rakete reče).
Велики дани за Ромску популацију,не само у Британији,већ диљем запада.
Цио запад би требао да се угледа на Британију !!!