Британију не интересује српски став: Не допушта расправу о Космету у УН

СБУН
Велика Британија, која од 1. августа преузима предсједавање у Савјету безбједности Уједињених нација, намјерава да спријечи да се током августа одржи редовна сједница о ситуацији на Косову и Метохији, пишу „Новости“.
То би било први пут да се на Ист Риверу о овој теми не дискутује у тромјесечном интервалу, наводи лист.
Према сазнањима „Новости“, тренутно се води расправа о програму рада СБ за наредни мјесец и Лондон није кандидовао тему за КиМ, а и неће, јер сматрају да је стање у нашој јужној покрајини добро и да за то нема потребе.
Шеф српске дипломатије Ивица Дачић каже да је то очекивано и да је очигледно да Велику Британију „не интересује српски став“.
„То је за нас јасна порука“, истакао је Дачић за „Новости“.
Србија је послала упозорење да ће овај чин третирати као антисрпски акт.
Извори листа тврде да се томе жестоко противе Кина и Русија, а исход ове дипломатске битке требало би да буде познат до краја ове недјеље.
Како наводе „Новости“, ако у августу не буде било расправе о Косову, могло би се лако догодити да расправа изостане и у септембру, јер тог месеца предсједава Америка.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Је ли неко изненађен? Очекивао је да ће Ававов пријатељ Тони Блер утицати на власти своје земље да се расправља о Косову и Метохији? Ништа, сачекајмо да прође август и да Енглези заврше своје председниковање Саветом безбедности.
… Ma to će sve da niveliše i preokrene u korist Srba, iako je dao ostavku jednako uticajan, Alexov lični, takoreći intimni prijatelj, brat, derpe Džonson!
On, ili niko!
Sada je sve na Alexu, da utanači.
… Kako njemu neće biti teško, da pozadinski odradi!
Proglasiti okupaciju KiM, kad dodje vreme povratiti oruzjem ako treba i kraj price.
Evo ovaj anonimni se javlja prvi u dobrovoljce za odlazak na KiM sa oružjem!
Dao je časnu riječ da neće pobjeć kad zapuca!
Odvratni, ljigavi, gadni, podli i licemjerni Englezi!
Ma, nije valjda su takvi samo turci!